Денешен

БАЈДЕН ЈА ПОДДРЖА КАМИЛА ХАРИС ЗА КАНДИДАТ: „Демократи – време е да се собереме и да го победиме Трамп“

Денешен - пред 45 минути

РЕПУБЛИКАНЦИТЕ БАРААТ ОСТАВКА ОД БАЈДЕН: Ако се неспособен за реизбор, неспособен е и за функцијата

Денешен - пред 53 минути

ВРЕДИ: ДУИ за да се прикрие прави големи теми, како политички монтираниот случај Монструм, Диво насеље и сега со модел за поделба

Денешен - пред 1 час

ЕКС МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО НА БРИТАНИЈА: Жал ми е, погрешивме за короната

Денешен - пред 1 час

КОРТНИ КОКС (60) СЕ СНИМИ КАКО ИЗЛЕГУВА ОД ЗАМРЗНУВАЧ: „Одлично се чувствувам“

Денешен - пред 1 час

ТРАМП: Бајден си заминува како најлошиот претседател во американската историја

Денешен - пред 1 час

ЏО БАЈДЕН СЕ ОТКАЖА ОД ТРКАТА СО ТРАМП: Најголема чест во мојот живот беше да ви служам како претседател

Денешен - пред 2 часа

Големо жариште на планината Серта, во моментов има девет активни пожари

Денешен - пред 2 часа

Тајната служба призна дека ги одбила барањата на тимот на Трамп за засилено обезбедување

Денешен - пред 3 часа

НИКОЛОСКИ: Нови евтини летови од скопскиот и охридскиот аеродром за повеќе туристи и полесно патување за македонските граѓани

Денешен - пред 3 часа

(ВИДЕО) Д-Р МЕНДЕЛ: Една чашка наутро и три состојки што ќе ги одржуваат вашето срце и артериите здрави

Денешен - пред 4 часа

ВМРО-ДПМНЕ за идеите на ДУИ за регионална поделба на Македонија: Кога ДУИ не е во Влада да краде, прави етнички прашања и поделби

Денешен - пред 6 часа

По сите малцинства, сега и демократите во Албанија не ги признаваат резултатите од пописот

Денешен - пред 6 часа

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈАТА НА ЦРНИТЕ ДУПКИ: Како настануваат и зошто во нив не важат законите на физиката!?

Денешен - пред 7 часа

Мотоциклист подлегнал на повредите во сообраќајка на крстосница во Скопје

Денешен - пред 7 часа

Грција на српски јазик му забрани влез на Сотир Лукровски од Здружението „В’мбел Егеј“

Денешен - пред 7 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Заев на настани во Македонија одеше со државен хеликоптер, нема да дозволиме криминалците преку лажни обвинувања да го сведат ВМРО-ДПМНЕ на нивно ниво

Денешен - пред 7 часа

УХМР: Утре максимална температура 39 степени, во вторник 38, среда 37, четврток 36, в петок 34, а в сабота пак ќе порасне на 36 степени

Денешен - пред 9 часа

МИТЕВА: Додека СДС ја уништуваше државата, со лаги и манипулации, „рејтингот“ на Рејтинг на Спасов му го зголемија за 900.000 евра

Денешен - пред 9 часа

ПРОФ. ДРВОШАНОВ: Делата на Иванова се најдобар доказ дека македонскиот народ има длабоки корени и милениумски традиции

Денешен - пред 9 часа

СРПСКИОТ КАМОВ КА-32 СЕ ВРАТИ ДОМА: Екипажот на хеликоптерот, кој гаснеше пожари во Македонија, со благодарници слета во Србија

Денешен - пред 10 часа

ЕЛЕКТРИЧНИ АВТОМОБИЛИ ВО СРБИЈА: Во Крагуевац почнува пробно производство на „мечето“, а за два месеца и сериско

Денешен - пред 10 часа

МО НА РУСИЈА: Руски борбени авиони пресретнаа стратешки бомбардери Б-52Х на САД, кои се доближуваа до државната граница

Денешен - пред 10 часа

АНЧЕЛОТИ: Не знам кога ќе се повлечам, кога ќе ми здосади Реал Мадрид, а за Мбапе ќе видиме, ќе го ставам некаде во тимот

Денешен - пред 10 часа

ИНЦИДЕНТ НА ГРАНИЦАТА СО ТУРЦИЈА: Грчки полицаец е пренесен в болница откако бил застрелан од неидентификувани напаѓачи

Денешен - пред 10 часа

КРВАВА ПРЕСМЕТКА ВО АЛБАНИЈА: Три лица загинаа во Мемаљиај, во областа Ѓирокастро, каде синоќа се пукало со калашникови

Денешен - пред 10 часа

ДИРЕКТОРКАТА НА ЕБОР УТРЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Со задоволство ја очекувам втората посета на земјата, изјавила Одил Рено – Басо

Денешен - пред 11 часа

САД: Полицијата во Флорида уапси маж кој е обвинет за закани кон претседателскиот кандидат Трамп и сенаторот Венс

Денешен - пред 11 часа

ИЗБОРОТ НА ТРАМП ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ: Ставовите на Венс поттикнуваат загриженост за иднината на односите меѓу ЕУ и САД

Денешен - пред 11 часа

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ТЕЛЕФОНСКИ СО БАЈДЕН: ЕУ и САД се соочуваат со заеднички предизвици во Европа, на Блискиот Исток и во Азија

Денешен - пред 11 часа

ТРАМП ЗА ОБИДОТ ЗА АТЕНТАТ: Никој не ми кажа никакво предупредување пред говорот во Пенсилванија дека има некаков проблем

Денешен - пред 11 часа

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА: Епицентарот на потресот од 5,2 степени на 170 км од градот Ираклион на островот Крит

Денешен - пред 11 часа

ДУШМАНСКО КРАДЕЊЕ ВО РЕК БИТОЛА: РУД Коп дооел, Марковски компани и Дигер доо, милениците на СДСМ, работеле „во 4 очи“

Денешен - пред 11 часа

КОАЛИЦИЈА ВРЕДИ: Ние сме за принципи на правда, ДУИ манипулираат со Охридскиот договор за да си го заштитат криминалот

Денешен - пред 11 часа

ВРЕМЕ: Денеска ќе биде жешко до 40 степени, попладне локално со пороен дожд, од вторник пад на температурата и освежување

Денешен - пред 12 часа

РЕЈТИНГ СО ЛАГИ: Спасов преку својата агенција испумпа милиони евра народни пари и си отвори фотоцентрала, соопшти ВМРО-ДПМНЕ

Денешен - пред 12 часа

ЦУК: Од вкупно 30 пожари колку што имаше вчера на отворен простор, денеска активни се 9, под контрола се 6, а 15 се целосно изгаснати

Денешен - пред 12 часа

ТОШКОВСКИ: Благодарност за сите кои ги гаснат пожарите, доброволецот Даре и со скршена раката не ги напушти колегите

Денешен - пред 20 часа

МУЦУНСКИ СО МАКЕДОНЦИТЕ ОД АЛБАНИЈА: Владата активно ќе работи за заштита на македонското национално малцинство

Денешен - пред 21 часа

ДЕНЕСКА Е СВ. ВЕЛИКОМАЧЕНИК ПРОКОПИЈ: Роден во Ерусалим, од татко христијанин и незнабожна мајка, пострада во Кесарија Палестинска

Денешен - пред 22 часа

ДЕНЕСКА Е ПРЕП. ТЕОФИЛ МИРОТОЧИВ: Родум од Македонија, многу учен, ја одбил понудата да го прими солунското архиепископство

Денешен - пред 22 часа

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. великомаченик Прокопиј и преподобен Теофил

Денешен - пред 22 часа

НАРОДНИ ВЕРУВАЊА ВО МАКЕДОНИЈА ЗА СВ. ПРОКОПИЈ: Тежок празник за порој да не го прокопа полето и децата да се прокопцани

Денешен - пред 22 часа

ЏОНСОН: Трамп ја разбира реалноста, тој ќе помогне да се стави крај на војната во Украина

Денешен - пред 1 ден

СЕГА Е ОСЛОБОДЕНА: Американка била во затвор 43 години поради убиство што не го извршила

Денешен - пред 1 ден

ЗАКЕРБЕРГ ГО ПОФАЛИ ТРАМП: „Е затоа луѓето го сакаат“

Денешен - пред 1 ден

ЛУЃЕ СЕ СОБИРААТ ПРЕД БЕЛАТА КУЌА: Го повикуваат Бајден да се откаже од кандидатурата

Денешен - пред 1 ден

(видео) ГОРИ ВО БЛИЗИНА НА ЈАСЕН: Пожарот кај селото Тажево, каде гори борова шума, лесно може да се прошири кон резерватот

Денешен - пред 1 ден

9,5 проценти од населението во ЕУ, во 2023 не можело да си дозволи месо или риба секој втор ден

Денешен - пред 1 ден

За 5 милиони евра, Пуцко Петрол ја купи зградата на Бетон кај Министерство за економија

Денешен - пред 1 ден

УНХЦР предвидуваат сурова зима во Украина поради повеќекратните руски напади врз електрани

Денешен - пред 1 ден

(ВИДЕО) Десет работи што не сте ги знаеле за Бугарија

Денешен - пред 1 ден

ВИДЕО: Ве водиме во маркет во Варна, споредете ги цените со тие кај нас

Денешен - пред 1 ден

АВИОНИ БЕЗ ЕКИПАЖИ: Без пензионираните пилоти Михалчев и Арсовски македонските Ер трактори ќе беа во хангари, а шумите во пламен

Денешен - пред 1 ден

МИЦКОСКИ: Летово да ја стабилизираме состојбата, а од септември ќе се занимаваме со тоа што претходната власт направила

Денешен - пред 1 ден

МИЦКОСКИ ЗА РЕЗОЛУЦИИТЕ НА ДУИ: Мислев дека ќе се извинат за трговскиот центар во Скопје, за „мајбах“ и „ролс ројс“ возилата, за милионите, тендерите, за наместените судии и обвинители

Денешен - пред 1 ден

(видео) ПИЛОТОТ ДУБЉЕВИЌ: Македонија ја доживувам и како своја земја, тука завршив Воена академија и се оженив за Македонка

Денешен - пред 1 ден

ИВАНОВСКА: Тоа што немавме дипломатски пасоши и службени автомобили ниеднаш не не спречи во работата

Денешен - пред 1 ден

МИЦКОСКИ: Нема да дозволам сопственици на веледрогерии да се богатат на сметка на граѓаните

Денешен - пред 1 ден

ТАРАВАРИ ЗА ПОДЕЛБАТА НА МАКЕДОНИЈА: ДУИ не доцни една или две години, туку 22 години, ДУИ пропаѓа и во опозиција!

Денешен - пред 1 ден

МИЦКОСКИ ЗА СРЕДБАТА СО РАДЕВ: Разменивме неколку реченици дека треба да седнеме како добри соседи

Денешен - пред 1 ден

МИЦКОСКИ ЗА КРИТИКИТЕ ОД СДСМ: Оставија буџет без 5 милијарди денари за пензионерите и без 3,7 милијарди денари за земјоделците

Денешен - пред 1 ден

МИЦКОСКИ ЗА НОВАТА ГРАДИНКА: Реализираме уште едно ветување дадено на изборите

Денешен - пред 1 ден

ХАЈРУЛАХИ ЗА „РЕПУБЛИКА“: Очигледна е намерата кривичната против Фетаи и Рајчев да застари!

Денешен - пред 1 ден

ЈАНЕВСКА: На Македонија не и требаат толку многу правници, но и требаат наставници по математика, физика, хемија…

Денешен - пред 1 ден

ПРОШИРЕНА БРАТСКА ДРУЖБА: Братот на Венко Филипче и братот на Зоран Заев од сонцето ќе произведуваат струја во Дојран

Денешен - пред 1 ден

ЗА ПОМИРНО СКОПЈЕ: Засилено полициско присуство и зајакнати мерки за поголема безбедност, јавен ред и мир во текот на ноќта

Денешен - пред 1 ден

РАДИОЛОГИЈА РАБОТИ И ЗА ВИКЕНД: Целта е расчистување на заостанати извештаи со месеци и поголема грижа за пациентите

Денешен - пред 1 ден

ИН МЕМОРИАМ: На 93 години почина Владимир Митков, екс претседател на Претседателството на Социјалистичка Република Македонија

Денешен - пред 1 ден

Германскиот владин врв ќе оддаде почит на загинатите во неуспешниот атентат врз Адолф Хитлер пред 80 години

Денешен - пред 1 ден