Опсервер

Изгаснат пожарот во поранешната фабрика „Жито Битола“

Опсервер - пред 6 часа

Фиорентина, засега, нема понуда за трансфер на Влаховиќ

Опсервер - пред 7 часа

Во Сирија во четиридневни борби меѓу Курдите и екстремистите загинаа најмалку 136 лица

Опсервер - пред 7 часа

Денес се регистрирани 1.424 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, пријавени се 20 починати лица

Опсервер - пред 7 часа

Анкета: Мнозинство Турци не го поддржуваат Ердоган

Опсервер - пред 7 часа

Македонците во Голо Брдо завеани и без струја три дена

Опсервер - пред 9 часа

ЗОИ – 72 случаи на коронавирус

Опсервер - пред 9 часа

Избувна пожар во фабриката „Жито Битола“, битолските пожарниари се справуваат со огнената стихија

Опсервер - пред 9 часа

Невремето „Елпида“ носи снег во Грција и затвора училишта, надлежниот министер апелира да се избегнуваат непотребни движења

Опсервер - пред 9 часа

Ерменскиот претседател поднесе оставка

Опсервер - пред 10 часа

Петровска: Македонија во целост го поддржува суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина

Опсервер - пред 10 часа

Денеска исчистена дива депонија од 2000 квадратни метри во Горно Лисиче, собрани 250 кубни метри смет

Опсервер - пред 10 часа

Меси се враќа на теренот по прележаниот коронавирус

Опсервер - пред 10 часа

Казнети возачи кои на автопат Куманово – Скопје – Велес возеле со над 200 километри на час

Опсервер - пред 10 часа

Блинкен: Санкции сега против Русија би ја намалиле можноста за спречување на агресија врз Украина

Опсервер - пред 10 часа

УНИЦЕФ: Најмалку 17 деца загинаа во Јемен од почетокот на годинава

Опсервер - пред 12 часа

Романија нема да влегува во војна, тврди министерот за одбрана Василие Динчу

Опсервер - пред 12 часа

Второлигашот „Кит-го“ продолжува под името ФК „Пехчево“

Опсервер - пред 12 часа

Француски војник загина во Мали

Опсервер - пред 12 часа

Марш против мерките за вакцинација во Вашингтон

Опсервер - пред 12 часа

Најавено спектакуларно отворање на ЗОИ во Пекинг

Опсервер - пред 12 часа

Пецаков: Кога политиканството ќе се стави над професијата за да се дефокусираат реалните теми важни за граѓаните

Опсервер - пред 13 часа

Во Германија планираат нова кампања за вакцинација

Опсервер - пред 13 часа

Папата повикува на „ден за молитва“ за Украина

Опсервер - пред 13 часа

Стоилковски:  Демократскиот сојуз да признаат дали имале притисоци од СДСМ за нивни функционери да паркираат бесплатно

Опсервер - пред 13 часа

Пајковска: Претприемачкиот потенцијал на жените е неискористен извор за економскиот раст

Опсервер - пред 14 часа

Баерн сака да го ангажира Френки де Јонг оваа зима

Опсервер - пред 14 часа

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Опсервер - пред 14 часа

Откупени две третини од тутунот, Сојузот ќе бара повисоки цени за новото производство

Опсервер - пред 14 часа

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50 проценти повисока дневница

Опсервер - пред 14 часа

Додик за Ел Мундо: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

Опсервер - пред 14 часа

Силјановска Давкова: Односот на Бугарија кон Македонија е надвор од начелата на ЕУ на единство на различности и истиот наликува како на судија кон обвинет

Опсервер - пред 14 часа

„Сакам да работам“ одговараат на дел од дилемите искажани во денешното интервју на претседателот на ССМ, Дарко Димовски

Опсервер - пред 14 часа

Кејн: Конте е еден од најдобрите тренери во светот, сите во Тотенхем сакаме да успееме

Опсервер - пред 15 часа

Барти избори четвртфинале на Австралија опен

Опсервер - пред 15 часа

Санкционирани 129 возачи на територија на цела држава кои возеле под дејство на алкохол

Опсервер - пред 15 часа

Спортистите од САД нема да ги носат своите мобилни телефони на Олимпијадата во Пекинг

Опсервер - пред 15 часа

Германската економија претрпе големи штети од почетокот на пандемијата

Опсервер - пред 15 часа

Објавена поетската книга „Антарес“ од Матеј Фенер

Опсервер - пред 16 часа

Три лица без сертификат затекнати во угостителски објект во Миравци

Опсервер - пред 16 часа

Во Словенија рекорден број новозаразени, нема олеснување на мерките

Опсервер - пред 16 часа

Приведено лице кај кое било пронајдена дрога

Опсервер - пред 16 часа

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две седмици –  и понатаму задолжителен негативен тест

Опсервер - пред 16 часа

Приведен жител на село Ливада, го нарушил јавниот ред и мир во Дебар

Опсервер - пред 16 часа

Санкционирани 247 возачи за брзо возење

Опсервер - пред 16 часа

Арсовски: Ги повикуваме институциите и општина Гази Баба да ги ревидираат договорите за осветлување вредни милиони, и да утврдат дали состојбата на терен соодветствува со записниците на изведувачот, надзорот и општината

Опсервер - пред 16 часа

Русија ги отфрла тврдењата на британските власти дека се обидува да ја собори украинската Влада

Опсервер - пред 16 часа

(Фото галерија) Зимска бајка во Ист Гејт Мол: Уникатна забава, уживање и шопинг за сите генерации

Опсервер - пред 17 часа

Во Индија четврти ден по ред над 300.000 случаи на Ковид-19

Опсервер - пред 17 часа

Истражување: 12 лица шират две третини од тврдењата за опасностите од вакцините

Опсервер - пред 17 часа

Санкционирани 15 пијани возачи на територија на СВР Струмица

Опсервер - пред 17 часа

Една жртва во пожар во болница во Будимпешта

Опсервер - пред 17 часа

Ембид за МВП трката: Кога играм најдобро сум на нивото на најдобриот играч во светот

Опсервер - пред 18 часа

Санкционирани 17 возачи на подрачјето на СВР – Тетово, кои биле под дејство на алкохол

Опсервер - пред 18 часа

Единаесет возачи управувале возило под дејство на алкохол на територија на СВР Битола

Опсервер - пред 18 часа

Санкционирани 65 возачи во Скопје, 38 за брзо возење

Опсервер - пред 18 часа

Челзи мора да го покаже својот најдобар фудбал против Тотенхем

Опсервер - пред 18 часа

Поради пожар во Калифорнија евакуирани стотици луѓе

Опсервер - пред 19 часа

Данска и Шпанија најблиску до полуфиналето на ЕП во ракомет

Опсервер - пред 19 часа

СДСМ и Ковачевски бегаат од избори затоа што знаат дека ќе ги изгубат

Опсервер - пред 19 часа

Дали над 2 милиони евра пари на скопјани е штета од ослободувањето од плаќање паркинг за функционерите на СДСМ и ДУИ, организиран од ДС на Павле Трајанов

Опсервер - пред 19 часа

Нов Зеланд во црвено ниво на закана поради омикрон

Опсервер - пред 19 часа

Утре од 15:00 до 16:30 минирање на автопатот Кичево – Охрид

Опсервер - пред 19 часа

Надал – Шаповалов прва четвртфинална двојка на Австралија опен

Опсервер - пред 19 часа

Јужна Кореја ги плати придонесите на Иран во ОН

Опсервер - пред 19 часа

Новинарка во Турција уапсена поради твит за Ердоган

Опсервер - пред 19 часа

Формирани работните групи за претстојната заедничка седница на владите на Македонија и Бугарија

Опсервер - пред 20 часа

Берлускони нема да се кандидира за претседател на Италија

Опсервер - пред 20 часа

Енергетската криза предизвик за кумановските јавни претпријатија

Опсервер - пред 20 часа

Дневниот број на новозаразени во Франција конечно падна под 400.000

Опсервер - пред 20 часа