Макпрес

Мицкоски предлага формирање работни групи за францускиот предлог во Собранието

Макпрес - пред 4 часа

Да се воздржиме од насилство, апелира Арбр Адеми кој маваше со чаши и флаши по пратеници

Макпрес - пред 4 часа

Николоски: Се потврдува мојата теза дека целата игра е Албанија да ги почне преговорите, немам ништо против но што прават за Македонија?

Макпрес - пред 4 часа

ИО на СДСМ го прифати францускиот предлог, велат дека Ковачевски одговорно постапувал

Макпрес - пред 4 часа

„Про-Нато“ партијата ДУИ го осуди инцидентот на протестот, молчат за униформите на УЧК и знамето на Голема Албанија

Макпрес - пред 4 часа

Судански генерал: Армијата ќе ги напушти политичките преговори

Макпрес - пред 4 часа

СДСМ го осуди инцидентот од протестот, „исто како“ и инцидентот на Талат Џафери и Арбр Адеми во Собранието

Макпрес - пред 4 часа

Мисајловски: Францускиот предлог за ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив и за тоа изнесовме конкретни факти

Макпрес - пред 4 часа

По тензичната атмосфера, мирно заврши протестот пред Влада и Собрание (Фото)

Макпрес - пред 4 часа

Филипс потпиша за Манчестер сити

Макпрес - пред 4 часа

Османи им го претстави францускиот предлог на членовите на Стратешкиот совет на МНР

Макпрес - пред 4 часа

Македонските тенисерки стартуваат во Били Џин Кинг купот

Макпрес - пред 5 часа

Вонредна состојба во Охајо поради демонстрации против полицијата

Макпрес - пред 5 часа

Македонските кошаркари со пораз ги завршија мундијалските квалификации

Макпрес - пред 5 часа

Стојаноска: Власта вели дека од ЕУ кажуваат дека предлогот е добар, но не слуша што вели македонскиот народ

Макпрес - пред 5 часа

Фестивалот на европски филм „Синедејс“ ќе биде отворен со македонскиот филм „Мими“

Макпрес - пред 5 часа

Ериксен се договори со Манчестер јунајтед

Макпрес - пред 5 часа

Сотировски: Дрвото кај спомен плочата на Мајка Тереза падна од невремето, ќе засадиме исто такво

Макпрес - пред 5 часа

Техно журка во црква во Дојран, општината и епархијата непријатно изненадени

Макпрес - пред 5 часа

37-то издание на Штипското културно лето почнува на 6 јули

Макпрес - пред 5 часа

Пет загинати и 16 ранети во инцидент на прославата на 4 Јули во Чикаго

Макпрес - пред 5 часа

Бугарскиот народен правобранител побара државата да ги компензира сметките за гас и парно на домаќинствата

Макпрес - пред 5 часа

Лавров: Руската амбасада во Бугарија не може да работи нормално

Макпрес - пред 5 часа

Италија ќе прогласи вонредна состојба во регионите погодени од суша

Макпрес - пред 5 часа

Косово воведе нови санкции кон Русија

Макпрес - пред 5 часа

Кавга меѓу браќа кој да стопанисува со плажа причина за пукотниците кај Валона

Макпрес - пред 5 часа

Роналдо не се појави на првиот тренинг на Манчестер јунајтед

Макпрес - пред 5 часа

Курти: Косово може да придонесе за подобра ЕУ

Макпрес - пред 5 часа

САД: Убиството на новинарот Ширен Абу Аклех е ненамерно и резултат на трагични околности

Макпрес - пред 5 часа

Во Германија регистриран прв извозен дефицит по повеќе од 30 години

Макпрес - пред 5 часа

Луѓе во униформи на УЧК се шетаа низ Тетово и Гостивар

Макпрес - пред 5 часа

Првите количини на опасниот линдан од малата депонија од ОХИС заминуваат од државава

Макпрес - пред 5 часа

28 мотоциклисти во рок од една недела останаа без нивните превозни средства

Макпрес - пред 5 часа

Османи и Ковачевски во Брисел може да одат само на сликање и ручек, преговорите нема да почнат, ја лажат јавноста, вели Николоски

Макпрес - пред 7 часа

Тоа што се случи на протестот вечерва беше спонтан израз на незадоволство а не инцидент иако има уфрлени провокатори, вели Николоски

Макпрес - пред 7 часа

Милевски за ТВ24: Ако утре се гласа францускиот предлог, Владата нека си тера без ЛДП, ние ќе бидеме против

Макпрес - пред 9 часа

Трајанов: На суптилен начин се вградени сите бугарски барања во предлогот кој е ревидиран

Макпрес - пред 9 часа

Откако се смирија страстите пред Влада се играше и оро

Макпрес - пред 9 часа

Коровешовска: На народот му е јасно дека Бугарија ќе ни ја крои иднината, затоа порачуваме „Ултиматум НЕ, благодарам“

Макпрес - пред 9 часа

Демонстранти од пред Владата се упатија кон Собранието и таму бутната заштитната ограда

Макпрес - пред 10 часа

„Заедно со вас да ја спасиме државата“, порача Дарија Андовска бакнувајќи полициски штит

Макпрес - пред 10 часа

(Видео) Ако јас сум пироман, вие сте предавници, кажа Ламбе Алабаковски пред Влада и го запали Францускиот предлог

Макпрес - пред 10 часа

Пендаровски на средба со министрите за европски прашања на Ирска и Финска

Макпрес - пред 10 часа

Во Грција се згрижени 2.010 деца бегалци без придружба

Макпрес - пред 10 часа

Владата утре на седница ќе одлучува за францускиот предлог, паралелно Шарл Мишел доаѓа во Скопје

Макпрес - пред 10 часа

Поранешниот претседател на Бугарија, Прванов најави книга на тема Илинденско - Преображенско востание

Макпрес - пред 10 часа

Ја спасува ли Пендаровски владата: Трајанов, Морачанин и Милевски на средба со Претседателот, без конкретни информации што се разговарало

Макпрес - пред 10 часа

Трет ден протести, тензична атмосфера, мали инциденти и фрлање со јајца и шишиња кон Владата

Макпрес - пред 10 часа

Холандските власти уапсија осомничен за убиството на новинарот Де Врис

Макпрес - пред 10 часа

Најголем трансфер во историјата на Брегалница, Манев потпиша за Адана

Макпрес - пред 10 часа

Зеленски со повик до државите за обнова на Украина

Макпрес - пред 10 часа

Кина воведе локдаун за 1,7 милиони жители поради 300 нови случаи на коронавирус

Макпрес - пред 10 часа

Превозниците од БиХ го прекинаа превозот на стоки поради високите цени на горивата

Макпрес - пред 10 часа

Маричиќ: Протоколот со Софија се уште не е финализиран

Макпрес - пред 10 часа

Бирн: Ова е ваше време и нема подобар предлог што е на располагање

Макпрес - пред 10 часа

Владата ги објави документите на македонски јазик, не и протоколот меѓу Скопје и Софија

Макпрес - пред 15 часа

И БЕСА го прифати францускиот предлог, велат дека во нивен интерес е секој договор кој нема да штети на Албанците во Македонија

Макпрес - пред 15 часа

Демократски сојуз бара од Владата реципроцитет со Бугарија за одредени прашања и да се остранат наметнатите позиции од Софија

Макпрес - пред 15 часа

Кинески видеа ја преплавија страницата на УКИМ, од таму велат дека се работи за хакерски напад

Макпрес - пред 15 часа

Османи се уште го крие во фиока протоколот меѓу Скопје и Софија

Макпрес - пред 15 часа

Преку реорганизација ќе се обидеме да го решиме проблемот кој се појави откако судии и обвинители заминаа во пензија, изјави Тупанчевски

Макпрес - пред 15 часа

Костовски: Градежно лето во општина Бутел

Макпрес - пред 15 часа

Одбранети над 80 дипломски и магистерски трудови од областа на Македонскиот јазик на факултетот во Љубљана

Макпрес - пред 16 часа

Охридската и струшката пожарна добија опрема за спасување од урнатини, сообраќајки и поплави

Макпрес - пред 16 часа

Нов хит на Суперхикс насловен „Крута“

Макпрес - пред 16 часа

ЕК без коментар дали договорот со Фронтекс кој е блокиран од Софија поради македонскиот јазик ќе биде потпишан ако се прифати францскиот предлог

Макпрес - пред 16 часа

Отворено писмо на МДС: Господине Османи, оставка што поитно!

Макпрес - пред 16 часа

ДЗС вели дека се подготвени за сезоната на пожари, иако два од три Ер трактори се сеуште на сервис

Макпрес - пред 16 часа

Томовски: Решението нема придобивки ниту за Македонија, ниту за јазикот, освен за оние кои сакаат да ја зачуваат фотелјата и привилегиите

Макпрес - пред 16 часа

30 санкции за непрописно вградени фолии

Макпрес - пред 16 часа