Бриф

Маричиќ: СЕП повторно ќе ги координира реформите во сите министерства

Бриф - ново

Маричиќ: Со прифатената кратенка од Бугарија направивме чекор кон стекнување доверба

Бриф - ново

Маричиќ: Секој има право да се декларира на која заедница припаѓа, никому не му ускратувам права

Бриф - ново

Захариева: Петков падна во стапицата на Скопје

Бриф - ново

Нови 2269 случаи со Ковид 19, повторно се заразиле 310 лица

Бриф - пред 3 часа

Масовниот убиец Брејвик со нацистички поздрав го почна сослушувањето за условно ослободување

Бриф - пред 4 часа

Од 3-та седница на Владата: Наставата во основното и средното образование ќе трае 172 односно 158 наставни денови за завршната година на средното образование, следува измена на наставните програми со цел завршување на учебната година на 10 јуни

Бриф - пред 4 часа

Пендаровски: Потребно е враќање на довербата меѓу двете влади

Бриф - пред 5 часа

ЕМА: Постојани бустери може лошо да влијаат врз имунитетот

Бриф - пред 5 часа

Бектеши: ЕСМ во моментов задоволува 100 отсто од потребите на регулираниот пазар на електрична енергија

Бриф - пред 6 часа

Пронајдени девет рибарски мрежи во Охридското езеро, риболовниот алат и уловот однесени во полициска станица

Бриф - пред 6 часа

Ковид-19: Рекорден број на новозаразени во Србија, Словенија и во Хрватска, лоша епидемиолошка состојба и во останатиот дел од регионот

Бриф - пред 6 часа

Петков ја предаде апликацијата ,,dDnevnik” корисна за превенција и лекување дијабетес

Бриф - пред 6 часа

Меси ги пропушта јануарските мундијалски квалификации

Бриф - пред 6 часа

Николовски на средби со директорите на АХВ и на Платежната агенција, Бабовски и Бачовски

Бриф - пред 6 часа

Чешка пејачка намерно се зарази со коронавирус и почина

Бриф - пред 6 часа

Уникатен подарок од Бочварски за Сабев – парче шина како симбол за изградбата на Коридор 8

Бриф - пред 6 часа

Наскоро се отвара канцеларија на МИА во Софија

Бриф - пред 6 часа

(ВИДЕО) Косовски патнички автобус удрил во камион во Бугарија, повредени 29 патници, меѓу кои и деца

Бриф - пред 7 часа

Ќе се смират ли: Kралското семејство повторно заедно?!

Бриф - пред 8 часа

Владата најостро ги демантира тенденциозните невистини за наводно отстапување од протоколот за изведување химни

Бриф - пред 8 часа

Премиерите Ковачевски и Петков положија цвеќе на спомениците „Св. Кирил и Методиј“ и на „Св. Климент и Св. Наум Охридски“

Бриф - пред 8 часа

Во канал за наводнување кај Виница пронајден женски труп

Бриф - пред 8 часа

Ковачевски и Петков присустуваа на отворањето на прес-центарот на БТА во Скопје

Бриф - пред 8 часа

Ангелов: Можно е заезерување на дел од Вардар, но нема опасност од поплави

Бриф - пред 8 часа

Ковачевски – Петков: Го направивме првиот голем исчекор, Бугарија да го користи краткото име Северна Македонија

Бриф - пред 8 часа

Министерот Николовски и директорот на АХВ, Бабовски, разговараа за идните мерки за справување со африканската свинска чума

Бриф - пред 8 часа

Џафери – Абдракхманов: Северна Македонија е пример за функционална мултиетничка демократија

Бриф - пред 9 часа

ССМ: Недела ден на неделен одмор е реалност и согласно со Уставот

Бриф - пред 9 часа

Петков: Во Договорот за добрососедство имаме многу јасна дефиниција за јазикот

Бриф - пред 9 часа

Фаучи: Ковид-19 може да остане со нас засекогаш како ендемска болест

Бриф - пред 9 часа

Брнабиќ: Бројот на новозаразени со Ковид-19 денеска ќе биде катастрофален

Бриф - пред 9 часа

Скопје и Софија договорија формирање работни групи од повеќе области

Бриф - пред 10 часа

За два месеци најавно воспоставување авиолинија Софија – Скопје

Бриф - пред 10 часа

Ковачевски доби црвено јаболко од бугарска новинарка

Бриф - пред 10 часа

Ковачевски – Петков: Бугарија се согласи на употреба на краткото име Северна Македонија

Бриф - пред 10 часа

Мицкоски коленичеше пред Борисов, му се сили на Петков

Бриф - пред 10 часа

Над 8.000 позитивни селф тестови на ученици и наставници во Грција

Бриф - пред 10 часа

Јанчева: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема реализирано ниту еден свој проект

Бриф - пред 10 часа

Лирман во Тирана: Добивме позитивни сигнали од Бугарија, посветени сме на отворање на преговорите

Бриф - пред 10 часа

Премиерите Ковачевски и Петков одржаа пленарен состанок во присуство на делегациите од двете земји

Бриф - пред 10 часа

Во време на криза градоначалникот на Ѓорче Петров потрошил 6.000 евра за чоколади, сокови и чаеви

Бриф - пред 10 часа

Одбележан Водокрст во црквата „Пресвета Богородица“ во Тетово, крстот го фати 24-годишниот Нинослав Дамјановски

Бриф - пред 10 часа

Мета: Нема причина да жалам што немав срдба со Ердоган

Бриф - пред 10 часа

Рот: Гасоводот може да биде средство за политички притисок врз Русија

Бриф - пред 11 часа

Масовниот убиец Брејвик ќе има сослушување за условна казна

Бриф - пред 11 часа

Министерот Николовски на работна средба во Платежна: Продолжуваме со субвенции, грантови, ИПАРД, зелена нафта и други мерки важни за земјоделците

Бриф - пред 11 часа

Од четврток постудено и снег

Бриф - пред 11 часа

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на премиерот на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски и премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков

Бриф - пред 11 часа

Двајца скопјани на ГП Табановце приложиле фалсификувани ПЦР-тестови

Бриф - пред 11 часа

Се е подготвено за одбележувањето на Богојавление – Водици во Охрид

Бриф - пред 11 часа

Почина легендарниот играч на Реал, Генто, тој е единствениот шесткратен освојувач на Купот на шампиони

Бриф - пред 11 часа

Роберта Мецола е новата претседателка на Европскиот парламент

Бриф - пред 11 часа

Османи – Генчовска: Скопје и Софија остануваат посветени на процесот на приближување на регионот кон ЕУ

Бриф - пред 12 часа

Речиси стогодишна жена, која го преживеала Холокаустот, стана прабаба по 35-ти пат

Бриф - пред 12 часа

Во Австралија најсмртоносен ден од почетокот на пандемијата

Бриф - пред 12 часа

Вашингтон убеден дека Софија и Скопје ќе најдат решение, не се размислува за санкции против Бугарија

Бриф - пред 12 часа

Ковачевски и Петков на тет-а-тет средба

Бриф - пред 12 часа

Спасовски апелира граѓаните кои треба да ги менуваат пасоши да го направат тоа сега

Бриф - пред 12 часа

Почетокот на второто полугодие одложен за 1 февруари

Бриф - пред 12 часа

Бугарскиот премиер Петков пристигна во Скопје

Бриф - пред 13 часа

Разводот доведува до болести и зголемена смртност кај мажите

Бриф - пред 13 часа

СДСМ: Арсовска со нејзиното неработење нанесува штета на скопјани и Скопје

Бриф - пред 13 часа

Во Бугарија од четврток со задолжителен негативен ПЦР

Бриф - пред 13 часа

Роналдо: Планирам да играм уште 4-5 години

Бриф - пред 13 часа

Минатата недела вкупно 11.123 нови позитивни на Ковид-19, околу 60 отсто се Омикрон

Бриф - пред 13 часа

Новите министри ги презедоа функциите, премиерот најавува посветеност на клучните прашања за граѓаните

Бриф - пред 13 часа

Турција го менува името, потврди Ердоган

Бриф - пред 13 часа

Ковачевски и Петков најавуваат креирање иднина, ослободена од минатото преку практично зајакнување на соработката

Бриф - пред 13 часа

Бугарскиот премиер Петков во посета на земјава

Бриф - пред 14 часа