НоваТВ

(ВИДЕО) Брисел: Жестоки напади врз полицијата од демонстрантите против епидемиолошките мерки

НоваТВ - пред 5 часа

Општина Битола: Пожарот во „Жито Битола“ ставен под контрола

НоваТВ - пред 5 часа

Премиерот Ковачевски на ФБ: Благовремената и координирана реакција го спречи ширењето на пожарот и предизвикување на поголема штета

НоваТВ - пред 6 часа

Нови 1.424 позитивни на ковид-19 од кои 214 се реинфекции, починаа 15 лица

НоваТВ - пред 8 часа

ЗОИ 2022: Пекинг пријави 72 случаја на коронавирус

НоваТВ - пред 10 часа

Македонците во Голо Брдо трет ден се завеани и без струја

НоваТВ - пред 10 часа

Петровска: Распоредувањето на руските вооружени трупи на границата со Украина е провокативно и дестабилизирачко

НоваТВ - пред 10 часа

Ерменија без претседател: Армен Саргисјан поднесе оставка

НоваТВ - пред 10 часа

(Видео) Пожар во индустрискиот дел на Битола: „Жито Битола“ во пламен

НоваТВ - пред 11 часа

Ковачевски: Секој има право на одмор во недела и на моменти со семејството

НоваТВ - пред 12 часа

Романскиот министер за одбрана Динчу: Нема да влегуваме во војна

НоваТВ - пред 12 часа

Силјановска Давкова: Како што Бугарија бара признавање на бугарско малцинство во Македонија, така треба да го признае и македонското кај неа

НоваТВ - пред 13 часа

Најава за масовен протестен марш во Вашингтон против мерките за вакцинација

НоваТВ - пред 13 часа

Папата повика 26 јануари да биде „ден за молитва“ за Украина

НоваТВ - пред 13 часа

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на ковид-19

НоваТВ - пред 15 часа

Ковачевски: Сите работници кои работат во недела мора да добиваат најмалку 50 проценти повисока дневница

НоваТВ - пред 15 часа

Додик за „Ел мундо“: БиХ е промашен проект, требa цивилизирано да се разделиме

НоваТВ - пред 15 часа

Силвио Берлускони хоспитализиран во Милано

НоваТВ - пред 16 часа

Олимпискиот комитет на САД до своите спортисти: Не носете свои мобилни на Игрите во Пекинг

НоваТВ - пред 16 часа

Омикрон на Нов Зеланд: Премиерката Ардерн ја откажа сопствената венчавка

НоваТВ - пред 16 часа

Правилата за влез во Грција се продолжени за уште две недели: Негативен тест останува задолжителен

НоваТВ - пред 17 часа

(Видео) Тетовскиот градоначалник со лопата во рака: Касами кршеше и чистеше мраз на тротоари

НоваТВ - пред 17 часа

Пожар во болница во Будимпешта: Едно лице загина, две се повредени

НоваТВ - пред 18 часа

Светска војна или американско-руска имагинација

НоваТВ - пред 18 часа

МВР: Вчера во Скопје се казнети 165 возачи, 38 за брзо возење

НоваТВ - пред 19 часа

Поради пожар во Калифорнија, евакуирани стотици луѓе

НоваТВ - пред 19 часа

Новинарка во Турција уапсена поради твит за Ердоган

НоваТВ - пред 19 часа

Резолуција во Конгресот на САД за славење на македонскиот јазик и наследство

НоваТВ - пред 19 часа

АМСМ: Утре од 15 до 16:30 часот ќе има минирање на автопатот Кичево – Охрид

НоваТВ - пред 20 часа

Ковид-19: Македонија со 20.250 активни случаи, во светот над 340 милиони инфицирани лица

НоваТВ - пред 20 часа

Македонска политичка сцена: ВМРО-ДПМНЕ утре ќе достави предлог за укинување на техничката влада, за СДСМ нема предвремени избори

НоваТВ - пред 20 часа

Метео: Сончево време, но ветровито и студено со температури од -13 до 3 степени

НоваТВ - пред 20 часа

Нови 1.353 случаи на ковид-19 во земјава, починаа 16 лица од кои 10 биле целосно вакцинирани

НоваТВ - пред 1 ден

Ден пред да заврши кај ЕСМ, БЕГ склучила договор за мазут од 40 милиони евра со компанијата РКМ на Ратко Капушевски

НоваТВ - пред 1 ден

Киев ја обвини Германија дека го охрабрува Путин

НоваТВ - пред 1 ден

Градоначалникот на Охрид се соочува со кривична пријава: Наместо во самоизолација до резултати од ковид тест, бил на Водици

НоваТВ - пред 1 ден

Џип на кров на два автомобила: Шварценегер доживеа сообраќајка во Л.А.

НоваТВ - пред 1 ден

„Фокс њуз“: Семејствата на вработените во амбасадата на САД во Украина со наредба за евакуација

НоваТВ - пред 1 ден

Во Мексико во 2021 година биле убиени над 1.000 жени

НоваТВ - пред 1 ден

Ковид-19 во Русија за последните 24 часа: Нови 57.212 случаи, починаа 681 лице

НоваТВ - пред 1 ден

Живот за најмалку тројца пациенти: Донирани органи од лице со потврдена мозочна смрт

НоваТВ - пред 1 ден

Косово со 3.206 случаи на ковид-19 за 24 часа и без починати пациенти

НоваТВ - пред 1 ден

Нови 2.624 случаи на коронавирус во БиХ, починаа 21 лице

НоваТВ - пред 1 ден

Рекорд во Токио: Регистрирани 11.227 случаи на коронавирус

НоваТВ - пред 1 ден

Србија пријави нови 14.717 случаи на ковид-19 и 28 починати пациенти

НоваТВ - пред 1 ден

Николовски потпиша нови 900 договори за давање под закуп на државно земјоделско земјиште до три хектари

НоваТВ - пред 1 ден

И Бугарија ги формира работните групи во пресрет на меѓувладината седница во вторник

НоваТВ - пред 1 ден

Љубљана: Најмалку шест лица се повредени во несреќа со балон на топол воздух

НоваТВ - пред 1 ден

Фридрих Мерц е нов лидер на ЦДУ

НоваТВ - пред 1 ден

Почина Аки Рахимовски

НоваТВ - пред 1 ден

ЕСМ: Потпишавме договори за деловно-техничка соработка со Балкан енерџи ДООЕЛ Скопје и со АД Скопје Север

НоваТВ - пред 1 ден

МВР го демантира ВМРО-ДПМНЕ дека му е издаден македонски пасош на Радое Звицер кој се поврзува со планирање на атентат врз Вучиќ

НоваТВ - пред 1 ден

Град Скопје формира 24-часовна служба за брза реакција при повик од граѓани

НоваТВ - пред 1 ден

Дритан Абазовиќ: Правиме влада на помирување, сите се добредојдени

НоваТВ - пред 1 ден

Приведено лице од с. Крушопек: МВР го фати со девет мигранти во „голф“

НоваТВ - пред 1 ден

Првата пратка со американска воена опрема за Украина пристигна во Киев

НоваТВ - пред 1 ден

„Политико“: Еден месец по поразот на изборите, таборот на Трамп сакал да ги заплени гласачките машини

НоваТВ - пред 1 ден

САД се против планот за реформи за поголема независност на СЗО

НоваТВ - пред 1 ден

МВР: Казнети 133 возачи во Скопје, 26 за брзо возење, тројца под дејство на алкохол

НоваТВ - пред 1 ден

Метео: Сончево време со температури до четири степени

НоваТВ - пред 1 ден

Кинотека: Нови филмски проекции за деца од понеделник до петок од 12 и од 14 часот

НоваТВ - пред 1 ден

Официјален Берлин: Нема да испорачуваме оружје на Украина

НоваТВ - пред 1 ден

Ирскиот премиер Мартин: Ја издржавме бурата Омикрон, ги укинуваме речиси сите рестрикции

НоваТВ - пред 1 ден

Од денеска за влез во Косово: Потврда за три вакцини или две дози плус негативен ПЦР тест

НоваТВ - пред 1 ден

МЗ: Рано е за укинување на ковид сертификатите, од понеделник ќе се расправа за намалување на карантинот од 10 на седум дена

НоваТВ - пред 1 ден

Брисел и Берлин: С. Македонија и Бугарија се отворија, очекуваме позитивни резултати

НоваТВ - пред 1 ден

Вибрации и во најстудената држава во САД: Алјаска се затресе со 6,3 степени по Рихтер

НоваТВ - пред 1 ден

Нема информации за жртви и штети: Земјотрес од шест степени на Филипини

НоваТВ - пред 1 ден

Повредени над 10 лица: Земјотрес во Јапонија со јачина од 6,6 степени по Рихтер

НоваТВ - пред 1 ден

Совет на амбасадори: Посетата на Петков позитивен чекор за унапредување на односите

НоваТВ - пред 2 дена