Либертас

Видео: Голем пожар во зграда во Њујорк , Загинаа 19 лица, 9 од нив се деца

Либертас - пред 14 дена

Вечерва силен земјотрес ја стресе Македонија

Либертас - пред 14 дена

Видео; Д-р Даниловски: Маските во затворен простор треба да се симнат, исто така и од учениците

Либертас - пред 14 дена

ДУИ e скандализирана од пост на Таравари Го цитира Хитлер, да се извини и веднаш да ја избрише објавата

Либертас - пред 14 дена

Видео:Сведоштво на пожарникарите кои први интервенираа на запалениот автобус на „Беса транс

Либертас - пред 14 дена

ВИДЕО : „Слобода за Ѓоковиќ“ ечи во Париз

Либертас - пред 14 дена

Голем пожар во зграда во Њујорк, најмалку 54 повредени

Либертас - пред 14 дена

Д-р Мехмедовиќ: Омикрон се шири бргу, последиците допрва ќе се анализираат

Либертас - пред 14 дена

Родители бараат второ полугодие со онлајн настава

Либертас - пред 14 дена

Додик: Република Српска ќе биде независна и во федерација со Србија

Либертас - пред 14 дена

Утре ќе се знае дали на „казино-лабораторијата“ ќе и биде одземена лиценцата за работа

Либертас - пред 14 дена

Регистрирани 1.396 новозаболени од ковид, починаа 9 лица, 6 во изминатото деноноќие

Либертас - пред 14 дена

Блинкен: Не очекуваме голем напредок во преговорите со Русија оваа недела

Либертас - пред 14 дена

ЈСП: Превозот не поскапува, туку се воведува нова услуга

Либертас - пред 14 дена

Тафталиџе без вода, пукнала цевка спроти Млечен

Либертас - пред 14 дена

Инспекторите и денеска на терен за „недела неработен ден“

Либертас - пред 14 дена

Ципрас позитивен на корона: Имам благи симптоми

Либертас - пред 14 дена

Народната банка на Казахстан нареди прекин на работата на менувачниците во државата

Либертас - пред 14 дена

Пендаровски и Џафери на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Либертас - пред 14 дена

Одгледувачите на свињи ќе бараат порадикални мерки за висоризичните фарми

Либертас - пред 14 дена

30 посетители се изгубиле на Попова Шапка, тројца повредени – времено се затвора жичницата и ски-лифтот

Либертас - пред 14 дена

Најмалку 200 луѓе загинаа во напад на милитантни групи во нигериската држава Замфара

Либертас - пред 14 дена

Австралиската влада тврди дека на Ѓоковиќ не му бил гарантиран влез во државата

Либертас - пред 14 дена

Најмалку 200 луѓе загинаа во напад на милитантни групи во нигериската држава Замфара Гусау, 9 јануари 2022 (МИА) – Најмалку 200 луѓе загинаа во напад на милитантни групи во северозападната нигериска држава Замфара. Властите сметаат дека тоа е одговор на воените воздушни напади во кои загинаа повеќе од 100 милитанти во понеделникот. Вооружени лица влегувале во селата, палеле куќи и ги осакатувале телата на жртвите. Нигериската влада долго време е во конфликт со голем број локални криминални групи кои ги нарече „банди“. Таа објави дека се работи за криминална мрежа која дејствува на голема површина, краде животни, киднапира заради откуп и ги убива оние кои им се спротивставуваат, пишува Би-Би-Си. Во меѓувреме, локалните медиуми објавија дека вооружените групи ги напуштаат засолништата во шумските области поради нападите на власта

Либертас - пред 14 дена

Анализа: Колку јавните функционери и институции користеле социјални мрежи во 2021 година

Либертас - пред 14 дена

Д-р Лазаров: Физиолошки раствор е солена вода, а не магичен лек за ковид

Либертас - пред 14 дена

Наместо бесплатен, Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ го поскапеа превозот со ЈСП, реагираат од СДСМ

Либертас - пред 14 дена

Посебен сообраќаен режим во Скопје во наредните три дена

Либертас - пред 14 дена

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да отвори истраги против Заеви, ако сака да биде сериозно сфатен

Либертас - пред 14 дена

Ковачевски Со Петков очекувам да ги поставиме основите за натамошната соработка, која ќе ги надмине строгите историски рамки и термини

Либертас - пред 14 дена

Франција ќе ни го реши спорот со Бугарија?

Либертас - пред 14 дена

Надал ја освои 89. титула во кариерата

Либертас - пред 14 дена

ЕСМ-Енергетика непречено испорачува топлинска енергија

Либертас - пред 14 дена

Напролет треба да продолжи изградбата на пругата кон Бугарија

Либертас - пред 14 дена

Стопанска комора: Штетни се изјавите на некои пратеници за дозволениот увоз на тутун

Либертас - пред 14 дена

Канаваро главен кандидат за полски селектор

Либертас - пред 14 дена

Тешко повреден охриѓанец откако со возило удрил во метална заштитна ограда

Либертас - пред 14 дена

Кумановец усмртил жена на магистралниот пат за Крива Паланка

Либертас - пред 14 дена

УХМР најавува студен бран, со пообилни врнежи, засилен ветер и снег

Либертас - пред 14 дена

Затекнати лица без сертификати и малолетник во угостителски објекти

Либертас - пред 14 дена

Блинкен и Борел разговараа за безбедносните предизвици

Либертас - пред 14 дена

Нов Јужен Велс со највисок дневен број смртни случаи од Ковид-19

Либертас - пред 14 дена

Федералниот суд го одби барањето на австралиската влада за одложување на сослушувањето на Новак: Судењето за Ѓоковиќ ќе се пренесува во живо

Либертас - пред 14 дена

Деспотовски: Останувам на истото место, влегов во трка со срце не за пазар

Либертас - пред 14 дена

Приведен дилер во Скопје

Либертас - пред 14 дена

Рама за насилните протести: Животот е тежок, но будалетинките го отежнуваат уште повеќе

Либертас - пред 14 дена

Најмалку три лица загинаа при превртување цистерна со гориво во Иран

Либертас - пред 14 дена

Најмалку седум лица загинаа при уривање карпа во моторен чамец во Бразил

Либертас - пред 14 дена

Барти триумфално ја почна тениската година

Либертас - пред 14 дена

НБА: Лидерот Феникс поразен на гостувањето во Мајами

Либертас - пред 14 дена

На градот со Арсовска нема да му пречи ако Чифлиганец заработи и доплнително како нов газда на Топлификација

Либертас - пред 14 дена

Кишида: Јапонија и САД постигнаа договор за задржувасње на американскиот воен персонал во базите поради коронавирусот

Либертас - пред 14 дена

Саудиската принцеза ослободена по три години во притвор без обвинение

Либертас - пред 14 дена

За брзо возење вчера во Скопје казнети 47 возачи

Либертас - пред 14 дена

Во полициски контроли во текот на ноќта казнети 106 пијани возачи

Либертас - пред 14 дена

„Цветиновата награда за мир“ за проф. д-р Ратомир Грозданоски

Либертас - пред 14 дена

Министерството за одбрана годинава ќе биде домаќин на најголемата конференција за стратегиски комуникации на НАТО

Либертас - пред 14 дена

Мексико со рекорден број заразени од коронавирус, над 30.000 случаи за еден ден

Либертас - пред 14 дена

Бретон: ЕУ треба да инвестира 500 милијарди евра до 2050 година во нови нуклеарни централи

Либертас - пред 14 дена

Сообраќајот се одвива по претежно влажни коловози

Либертас - пред 14 дена

Во немирите загинаа 16 полицајци, 1.300 се ранети

Либертас - пред 14 дена

Експлозија на цените на струјата, гасот и нафтата за греење

Либертас - пред 14 дена

Виктор Мизо за МИА: Компаниите со технолошко напредно производство се соочуваат со предизвици од пандемијата

Либертас - пред 14 дена

Петков најавува нов почеток во развојот на односите меѓу Софија и Скопје

Либертас - пред 14 дена

Аналитичари : ЕУ не ја искористи можноста да го поправи својот кредибилитет, а ние не смееме да се откажеме од генерациските стратешки цели

Либертас - пред 14 дена

Облачно и врнежливо со температури над нулата

Либертас - пред 14 дена

Нови рокови за автопатот Кичево – Охрид и пругата кон Бугарија, старт на интерконекторот со Грција

Либертас - пред 14 дена

Предизвици за 2022 година во односите меѓу Северна Македонија и Грција

Либертас - пред 14 дена

Активни над 9000 КОВИД-случаи во земјава, бројот на заразени во светот надмина 300 милиони

Либертас - пред 14 дена

Велика Британија со над 150.000 смртни случаи од корона

Либертас - пред 15 дена