Прес 24

Четворица повредени откако „голф“ излета од автопатот кај Требош, од нив тројца се малолетни

Прес 24 - пред 6 часа

ВМРО–ДПМНЕ: Заев на настани во Македонија одеше со државен хеликоптер

Прес 24 - пред 8 часа

Загина моторциклистот во кој удри холандски државјанин кај Ист Гејт

Прес 24 - пред 8 часа

На журка кај Бабуна, велешко, синоќа уапсени деветмина, полицијата им нашла дрога

Прес 24 - пред 8 часа

Припадниците на МВР на Србија ја завршија мисијата за помош на Северна Македонија во гаснењето на шумските пожари

Прес 24 - пред 8 часа

Девет повредени во несреќа на патот Гостивар-Кичево – сите однесени во болница

Прес 24 - пред 9 часа

Кузеска: Авиокартите за Мицкоски, Мисајловски и Тошковски чинеле помеѓу 4.000 и 4.500 евра секоја

Прес 24 - пред 9 часа

Падна системот: На Евзони се чека и по три часа

Прес 24 - пред 10 часа

Армиски хеликоптер полета кон пожарот кај Македонски Брод, но се врати оти од премногу густ чад не може да дејствува

Прес 24 - пред 11 часа

Серија земјотреси на Крит утрово, најсилниот со магнитуда од 5,3 степени

Прес 24 - пред 11 часа

Хорор во Кочани: Малолетник силувал малолетничка

Прес 24 - пред 11 часа

Зголемена потрошувачката на вода, ЈП Водовод и канализација - Скопје апелира за рационално користење на водата

Прес 24 - пред 11 часа

Температурата денес до 40 степени, попладне пороен дожд и грмежи во северните и источните делови

Прес 24 - пред 11 часа

Гужви на Табановце и Богородица уште од рано изутрина

Прес 24 - пред 11 часа

Ангелов: Од вкупно 30 пожари вчера, се уште се активни девет пожари

Прес 24 - пред 11 часа

Мицкоски: Нема да дозволам сопственици на веледрогерии да се богатат на сметка на здравјето на граѓаните

Прес 24 - пред 1 ден

Мицкоски за СДСМ: Оставија буџет без 5 милијарди денари за пензионерите и 3,7 милијарди денари за земјоделците

Прес 24 - пред 1 ден

ВИДЕО: Брза помош интервенира на Табановце - километарски колони за влез во Македонија

Прес 24 - пред 1 ден

Ивановска: Тоа што немавме службени возила и дипломатски пасоши не нѐ спречи да учествуваме на скринингот во Брисел

Прес 24 - пред 1 ден

Уште ова го немаме видено: Дисингерица рендаше сирење врз публиката

Прес 24 - пред 1 ден

Директорот на Затворот во Шутка: Како недостасуваат 10 лица, а само еден е пријавен во полиција?

Прес 24 - пред 1 ден

Најнови информации: 15 пожари сѐ уште се активни ширум државата

Прес 24 - пред 1 ден

Автобус на ЈСП се запали под Железничка

Прес 24 - пред 1 ден

ФОТО: Автомобил удри мотор пред Ист Гејт - моторциклистот итно пренесен во болница

Прес 24 - пред 1 ден

Еден од затворениците кои недостасувале во затворот во Шутка воопшто не се вратил назад

Прес 24 - пред 1 ден

Управата за извршување санкции влезе во Шутка: Недостасувале над 10 затвореници - ги барале по телефон за да се вратат

Прес 24 - пред 1 ден

Дете е со искршена вилица и повреди на глава: Државен правобранител од Струга се тепал со малолетници

Прес 24 - пред 1 ден

МНР ќе одлучува дали има оправдани причини антикорупционерите да добијат дипломатски пасоши

Прес 24 - пред 1 ден

Тешка сообраќајка на Прилеп - Битола - двајца тешко повредени

Прес 24 - пред 1 ден

Антикорупциска: Бројот на успешно затворени предмети ќе биде единствената „морална вертикала“ според која јавноста ќе може да ја оцени нашата работа

Прес 24 - пред 1 ден

Јаневска: Квотите на факултетите догодина ќе се дефинираат врз основа на анализа на пазарот на трудот

Прес 24 - пред 1 ден

Радиолозите работат и за викенд за да се справат со заостанатите медицински извештаи

Прес 24 - пред 1 ден

СДСМ: Мицкоски да каже дали патувал со бизнис класа и карта од 4.000 евра

Прес 24 - пред 1 ден

СВР Скопје продолжува со засилено полициско присуство

Прес 24 - пред 1 ден

На Табановце и на Богородица се чека околу 30 минути

Прес 24 - пред 1 ден

Мицкоски на поставување камен-темелник на детска градинка во Трубарево

Прес 24 - пред 1 ден

12 активни пожари утрово

Прес 24 - пред 1 ден

Доаѓа невреме: пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Прес 24 - пред 1 ден

Анѓушев: Имаме решение за вишокот електрична енергија - смарт батериски систем за складирање и управување на струјата

Прес 24 - пред 1 ден

Според Календарот на МПЦ, утре се празнуваат овие светители

Прес 24 - пред 1 ден

Хорор во Нов Белград: Пронајдени два трупа во шахта

Прес 24 - пред 1 ден

Во Белград запленети 8,5 килограми кокаин вреден над еден милион евра

Прес 24 - пред 1 ден

Весна Митевска назначена за в.д. директор на НУ „Танец“

Прес 24 - пред 1 ден

Јанчев: На целокупната територија каде избувнаа пожари нема материјални штети, ниту пак последици по домовите и домаќинствата на граѓаните

Прес 24 - пред 2 дена

За овие три хороскопски знаци започнува најубавото лето досега

Прес 24 - пред 2 дена

59-годишен прилепчанец испратил фотографија со експлицитна содржина на женско лице

Прес 24 - пред 2 дена

74-годишен скопјанец нападнат во влез во зграда во Аеродром

Прес 24 - пред 2 дена

Скопјанец среде бел ден претепан од две лица на автобуска постојка

Прес 24 - пред 2 дена

Високите температури ризик за земјоделството

Прес 24 - пред 2 дена

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Скопје, Галичица и Преспанскиот регион

Прес 24 - пред 2 дена

И покрај разладувањето температурите се искачија над 40 степени: Најтопло во Велес и Демир Капија

Прес 24 - пред 2 дена

УХМР издаде актуелно предупредување за утре

Прес 24 - пред 2 дена

Невреме се приближува кон Скопје

Прес 24 - пред 2 дена

СДСМ: Дали Мицкоски патувал за Вашингтон во луксузна бизнис класа со карта која чини над 4.000 евра?

Прес 24 - пред 2 дена

Левица: Работниците во ,,Македонски шуми" гаснат пожари без опрема - чија е одговорноста?

Прес 24 - пред 2 дена

ВИДЕО: Полицискиот хеликоптер фрли над 39 тони вода врз пожарот меѓу селата Драгоево и Селце

Прес 24 - пред 2 дена

Поднесена кривична против пробиштипјанец: Овозможил користење дрога во неговиот автомобил

Прес 24 - пред 2 дена

Почина затвореник од затворот Идризово

Прес 24 - пред 2 дена

Германка заврши во болница, ја нападнале и искасале овчарски кучиња во Гостивар

Прес 24 - пред 2 дена

Четворица прилепччани заработија кривични: Се играло комар во изнајмен простор

Прес 24 - пред 2 дена

Се степале колеги вработени во угостителски објект во Штип

Прес 24 - пред 2 дена

Две лица се заканиле со остар предмет и одзеле телефон од дете во Скопје

Прес 24 - пред 2 дена

Скопјанец среде бел ден претепан одве лица на автобуска постојка

Прес 24 - пред 2 дена

Средба на министерот Тошковски со Гуалано де Годој, претставник на Канцеларијата на Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации (УНХЦР)

Прес 24 - пред 2 дена

Исплатени субвенциите за пченица, јачмен, сончоглед, маслодајна репа и афион, како и за предадено овошје

Прес 24 - пред 2 дена

Перински - Улман: Соработката треба да продолжи за да се обезбеди уште подинамичен, одржлив и инклузивен развој

Прес 24 - пред 2 дена

Муцунски - Фидан: Зголемување на трговската размена, привлекување инвестиции и подобра соработката во туризмот

Прес 24 - пред 2 дена

Средба Николоски-Силвестри: Имаме потенцијал за поголема економска соработка

Прес 24 - пред 2 дена

Силен ветер, дожд, град и електрични празнења: Невреме го зафати дебарско

Прес 24 - пред 2 дена

Кривично ќе се гони кочанчанец: Со туѓа картица извадил 130 000 денари од банкомат

Прес 24 - пред 2 дена