Порта

Дневен Хороскоп [23 јануари – недела]

Порта - пред 57 минути

За утре најавен прекин на електрична енергија во следниве скопски улици и реони

Порта - пред 1 час

Доцна вечерва ова се денешните ковид-19 бројки на заболени

Порта - пред 3 часа

Почина Аки Рахимовски

Порта - пред 9 часа

Историска одлука: Русија предлага забрана за ископување криптовалути

Порта - пред 10 часа

Хороскоп за сабота (22 јануари)

Порта - пред 1 ден

Што се случува во „Twitter“ – отпуштени двајца клучни луѓе за безбедноста на социјалната мрежа

Порта - пред 1 ден

Денес 2,071 нов случај на Ковид-19 од 6,010 тестови..

Порта - пред 1 ден

МЗ со предлог за намалување на ковид изолацијата од 10 на 7 дена

Порта - пред 1 ден

Пријавен грабеж во скопскиот црковен храм „Константин и Елена“

Порта - пред 1 ден

Најнови информации за патниот сообраќај, поради снег забрана за ТТВ и за Струга – г.п Ќафасан

Порта - пред 1 ден

На денешен ден: 21 јануари

Порта - пред 1 ден

Поради врнежи од снег воведена забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патот R1202 Дебар – Маврово.

Порта - пред 1 ден

Хороскоп за (21 јануари) – петок

Порта - пред 2 дена

(ВИДЕО) Кичевчанецот Марко Маркоски на свои 11 години беше најсреќниот кој го пронајде Крстот во Рандолф, Њу Џерси

Порта - пред 2 дена

Трагична вест ја потресе државата, загина 24 годишна девојка кај скопскиот пешачки премин во близина на „Сити Мол“

Порта - пред 2 дена

Ковид-19 биланс за денес, 1,172 нови случаи починале 12 пациенти

Порта - пред 2 дена

ФФМ и општина Аеродром: Да започнеме проект кој ќе биде обележје на едно време

Порта - пред 2 дена

Најскапата серија на сите времиња: Милијарда долари за новиот „Господар на прстените“

Порта - пред 2 дена

Google почнува да ги тестира Android игрите на Windows

Порта - пред 2 дена

Од вечерва западниот регион под снег, најава и за многу студено време после обилните врнежи, детали..

Порта - пред 2 дена

Денес се традиционалните „Женски Водици“, додека именден слават Јован, Јована, Јана, Јоана.. за многу години!

Порта - пред 2 дена

Денес се традиционалните „Женски Водици“, додека именден слават Јован, Јована, Јана, Јоана.. за многу години!

Порта - пред 2 дена

Денес е Св. Јован, се верува дека на овој ден Св. Јован Крстител на реката Јордан го крстел Исус Христос.

Порта - пред 2 дена

Дневен Хороскоп (20 јануари / четврток)

Порта - пред 3 дена

За утре најавен прекин на електрична енергија покрај „Ски центар Маврово“ и делови на град Скопје

Порта - пред 3 дена

И денешниот ковид-19 биланс е со над 2000 заболени, ова се официјалните бројки по градови

Порта - пред 3 дена

Новите ажурирања на „Google play“ носат подобрување за вашиот Андроид телефон

Порта - пред 3 дена

Ќе врне снег насекаде, ова се најновите метео вести

Порта - пред 3 дена

(ВИДЕО+ФОТО) Во Кичево светиот Крст го пронајде Кристијан Врапчароски, за многу години – Бог се јави!

Порта - пред 3 дена

На денешен ден: 19 јануари

Порта - пред 3 дена

Бог се јави – Навистина се јави! За многу години „Богојавление Водици“

Порта - пред 3 дена

Празничен Хороскоп (19 јануари) – среда

Порта - пред 4 дена

Новиот сој коси, денес 2,269 нови случаи на Ковид, дури 310 повторно се заразиле

Порта - пред 4 дена

Познато времето на почеток на манифестацијата по повод Богојавление Водици во Кичево и положување на светиот Крст

Порта - пред 4 дена

Како Италијанците го спасија Фолксваген пред 60 години

Порта - пред 4 дена

Европската комисија ќе бара од секоја земја-членка полначи за електрични возила на секои 60 километри автопат

Порта - пред 4 дена

Samsung го најавува Exynos 2200 со AMD Ray-Tracing технологија

Порта - пред 4 дена

За големиот Христијански празник студено време, од четврток на вечер нови снежни врнежи во западниот дел од државата

Порта - пред 4 дена

Дали ни е потребна четврта доза од вакцината?

Порта - пред 4 дена

YouTube ја тестира апликацијата „Smart Download“ која на корисниците ќе им овозможи download на видеата

Порта - пред 4 дена

Денеска е „Водопост“ денот пред „Богојавление“, овие работи треба да ги знаеме

Порта - пред 4 дена

По речиси еден месец денес поскапува и Авто-плинот, ова е новата цена

Порта - пред 4 дена

Ова се 17-те хумани работи за кои Ѓоковиќ никогаш не се пофалил пред јавноста

Порта - пред 5 дена

Хороскоп за вторник (18 јануари)

Порта - пред 5 дена

„Богојавление Водици“ не работен ден за граѓаните од православна вероисповед

Порта - пред 5 дена

Следуваат поинтензивни врнежи од снег и дожд, ова е најновата метео анализа

Порта - пред 5 дена

Galaxy S22+: новите рендери и спецификации ги потврдуваат гласините

Порта - пред 5 дена

Новите headset за виртуелна реалност на Apple би можеле да чинат околу 2.000 долари

Порта - пред 5 дена

Горивата од полноќ поскапуваат, ова е новата цена

Порта - пред 5 дена

Се користи за нега и убавина, а многумина не знаат дека ОВА МАСЛО помага при губење на МАСНИ НАСЛАГИ!

Порта - пред 5 дена

Англија ја намали самоизолацијата на пет дена

Порта - пред 5 дена

МВР вчера санкционираше дури 230 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената

Порта - пред 5 дена

Во Англија периодот на самоизолација за позитивните од Ковид-19 е намален на пет дена

Порта - пред 5 дена

На денешен ден: 17 јануари

Порта - пред 5 дена

Хороскоп за понеделник (17 јануари)

Порта - пред 6 дена

Традицијата оваа година ќе продолжи, чесниот Крст ќе се спушта во осветените води во Кичево, ова се сите информации по повод големиот христијански празник „Богојавление Водици“

Порта - пред 6 дена

Протекоа нови информации за новиот iPhone 14

Порта - пред 6 дена

Ѓоковиќ тргна за Белград, неговиот лет на „Flightradar“ го пратат преку 1000 луѓе

Порта - пред 6 дена

Весело викендов, вкупно 124 казни за управување возила во алкохолизирана состојба

Порта - пред 6 дена

Најнова метео анализа, од вторник промена на времето

Порта - пред 6 дена

Новак ќе биде депортиран од Австралија

Порта - пред 6 дена

Во секој момент се чека пресуда за Ѓоковиќ, доколку биде ослободен во понеделник игра прв меч

Порта - пред 6 дена

На денешен ден: 16 јануари

Порта - пред 6 дена

(ВО ЖИВО) Почна судењето за Новак Ѓоковиќ, тој ќе се обрати пред тричлениот совет од кабинетот каде што престојува

Порта - пред 6 дена

Дневен Хороскоп (16 јануари – недела)

Порта - пред 7 дена

Кичевчанката Минговска меѓу најуспешните за 2021 година во карате, категорија „кадети“ женски

Порта - пред 7 дена

(ВИДЕО) СРАМ за Црногорската репрезентација, играчот од нивните редови плукаше по македонската публика во Дебрецин

Порта - пред 7 дена

Денес 1,635 нови случаи на Ковид-19, град Кичево денес во првите пет градови со најмногу позитивни случаи, до сега 229 активни

Порта - пред 7 дена

Интер во преговори за големата ѕвезда на Јувентус?

Порта - пред 7 дена