Нетпрес

Народот страда, има болка во душата: Нов протест пред Владата од 19 часот

Нетпрес - ново

Претседателот на Европскиот совет денеска во Скопје

Нетпрес - ново

Топло со температури до 39 степени, можно е краткотрајно невреме попладне

Нетпрес - ново

Температурите до 39 степени, попладне можно краткотрајно невреме

Нетпрес - ново

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, денеска во Скопје

Нетпрес - ново

Вимблдон: Надал осми пат во четвртфиналето

Нетпрес - пред 32 минути

ВИДЕО| Папагал ослободи кенгур од кафез

Нетпрес - пред 52 минути

Италија прогласи вонредна состојба во северните региони погодени со сушата

Нетпрес - пред 1 час

Дневен хороскоп за вторник, 5-ти јули 2022-ра

Нетпрес - пред 1 час

Американската полиција го идентификуваше стрелецот во Чикаго

Нетпрес - пред 7 часа

Мисијата на ОН за човекова права открила „веројатни“ масовни гробници во Либија

Нетпрес - пред 8 часа

Николоски: На протестите има провокатори, а уставни измени нема да дозволиме

Нетпрес - пред 9 часа

Николоски: Договорот поставува преседан, доколку Владата го прифати договорот Македонија нема да почне преговори со ЕУ, туку Ковачевски и Османи одат во Брисел на сликање

Нетпрес - пред 9 часа

Николоски: Владата требаше да си даде оставка, три дена по ред доаѓа народ и бара оставка

Нетпрес - пред 9 часа

Заклучоци на Извршниот одбор на СДСМ: Последниот европски предлог е добра основа за европските интеграции и почеток на преговори за полноправно членство

Нетпрес - пред 9 часа

Милевски за францускиот предлог: Доколку утре се бара одлука, ние ќе бидеме против

Нетпрес - пред 10 часа

Американската полиција трага по млад маж осомничен за смртоносното пукање во Чикаго

Нетпрес - пред 10 часа

Сара Ристовска и следната година ќе биде дел од ЦСКА Москва

Нетпрес - пред 10 часа

Јошко Миленкоски е нов тренер на ПАОК

Нетпрес - пред 10 часа

Цените на гасот во Европа се приближија до 1.800 долари

Нетпрес - пред 10 часа

Мисајловски до Адеми за фуснотата за македонскиот јазик: Зошто Албанија нема таков услов за старт на преговорите?

Нетпрес - пред 10 часа

Францускиот предлог претставен пред Стратешкиот совет на МНР

Нетпрес - пред 10 часа

Познатата композиторка и пијанистка Андоновска го бакна полицискиот штит и им испрати порака на полицајците

Нетпрес - пред 11 часа

ФОТО| Уште еден ден масовни протести „Ултиматум – не благодарам“

Нетпрес - пред 11 часа

Мисајловски: Ниедна македонска влада досега не го прифати барањето на Бугарија за заедничка историја, СДСМ избрзано го сторија тоа

Нетпрес - пред 11 часа

Невремето во Скопје откорна дрво кое оштети паркирани возила

Нетпрес - пред 11 часа

Мисајловски: Во предлогот пишува еднострани декларации на Бугарија и Македонија за македонскиот јазик, се бара и промена на Уставот

Нетпрес - пред 11 часа

Протестот е граѓански зашто народот е изневерен, а Македонија не може да го прифати тоа, порача Мисајловски

Нетпрес - пред 11 часа

Стојаноска: Власта вели дека од ЕУ ѝ кажуваат оти предлогот е добар, но не сака да го слушне македонскиот народ

Нетпрес - пред 11 часа

Кошаркарите поразени и од Украина, тренерот Бајиќ сепак севкупно задоволен од играчите

Нетпрес - пред 11 часа

ФОТО и ВИДЕО| Шест мртви и дваесеттина ранети во пукање на рутата на поворката по повод Денот на независноста во Чикаго

Нетпрес - пред 12 часа

ВИДЕО| Граѓани ја минаа оградата и влегоа во дворот на зградата на Владата

Нетпрес - пред 12 часа

Ненамерен израелски оган веројатна причина за смртта на новинарката Абу Аклех, според извештајот на САД

Нетпрес - пред 12 часа

Ламбе го запали францускиот предлог: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Нетпрес - пред 12 часа

ФОТО| Ламбе Алабаковски настапи на вечерашниот протест пред Владата и порача не за францускиот предлог

Нетпрес - пред 12 часа

Македонските тенисерки стартуваат во Били Џин Кинг купот

Нетпрес - пред 13 часа

Калеска-Ванчева: Веќе го имаме клучното со францускиот предлог

Нетпрес - пред 13 часа

ВО ЖИВО| Повторно илјадници Македонци на сенародниот протест против „францускиот предлог“

Нетпрес - пред 13 часа

Почина д-р Кирил Доревски, редовен професор на Факултетот за фармација при УКИМ.

Нетпрес - пред 13 часа

Италија ќе прогласи вонредна состојба во регионите погодени од сушата

Нетпрес - пред 13 часа

Путин порача да се одморат единиците кои го заземаа Луганск, но да продолжи воената операција во Украина

Нетпрес - пред 13 часа

Пендаровски за „францускиот предлог“ се сретна со лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП

Нетпрес - пред 14 часа

Ковачевски побегна од новинарите по средбата со Села

Нетпрес - пред 14 часа

Во Србија 1.260 нови случаи на коронавирусот, едeн смртен исход

Нетпрес - пред 14 часа

ЕУ воспоставува платформа за обнова на Украина

Нетпрес - пред 14 часа

Кина „затвори“ 1,7 милиони жители поради 300 нови случаи на коронавирус

Нетпрес - пред 14 часа

Казнети дури 751 мотоциклисти, одземени 28 мотоцикли

Нетпрес - пред 15 часа

Двајца повредени во масовна тепачка во скопски Аеродром

Нетпрес - пред 15 часа

Физички напади врз жени во Скопје и Битола

Нетпрес - пред 15 часа

И Швајцарија може да почувствува недостиг од гас

Нетпрес - пред 16 часа

Поединостите од „европскиот предлог“ достапни на македонски јазик

Нетпрес - пред 16 часа

Хакерски напад на фејсбук страницата на УКИМ

Нетпрес - пред 16 часа

„Градежни лето во Бутел“ со низа проекти, најави градоначалникот Костовски

Нетпрес - пред 16 часа

Томовски: Решението нема придобивки ниту за Македонија, ниту за јазикот, освен за оние кои сакаат да ја зачуваат фотелјата и привилегиите

Нетпрес - пред 16 часа

Македонските ракометари без финале на Медитеранските игри

Нетпрес - пред 16 часа

Реонот околу британската амбасада во Москва добива име по Луганск

Нетпрес - пред 16 часа

Владата утре ќе носи одлука – Мицкоски ги повика граѓаните на уште помасовен протест

Нетпрес - пред 16 часа

ЦБИ: Францускиот предлог нема ниту еден елемент на заштита на македонскиот идентитет

Нетпрес - пред 17 часа

Унапредување на положбата на жената-земјоделка преку правото на надомест за мајчинство и боледување

Нетпрес - пред 17 часа

Стигна наградата за Реџепи кој ја спаси Владата од паѓање – Синот му се вработи во М-НАВ

Нетпрес - пред 17 часа

Видео| Зеленски ги сакал Русите, пред да го сретне НАТО

Нетпрес - пред 17 часа

ГРЕКО: Скромен напредок во справување со корупцијата

Нетпрес - пред 18 часа

Ќучук : Францускиот предлог е најдоброто што Бугарија и Македонија може да го постигнат

Нетпрес - пред 18 часа

Инфлацијата во Турција соборува рекорди

Нетпрес - пред 18 часа

За три дена нови 290 заболени од Ковид-19, 49 се реинфекции

Нетпрес - пред 18 часа

ЕК: Ревидираниот француски предлог овозможува почеток на преговорите со ЕУ

Нетпрес - пред 18 часа

Пендаровски, зошто ја пцуеш мајка Македонија?

Нетпрес - пред 18 часа

Времето не е сега и никаде не гори за да се потпише ваков лош договор!

Нетпрес - пред 18 часа

Во среда ќе се прска против комарци во Скопје

Нетпрес - пред 18 часа

Ковачевски се согласил модифицираниот француски предлог да оди на собраниска седница

Нетпрес - пред 18 часа