Глас на Америка

По повлекувањето на Бајден, што е следно?

Глас на Америка - ново

Бајден се повлекува, ја поддржува потпретседателката Харис за номинација

Глас на Америка - пред 43 минути

Претседателот Џо Бајден ја прекина кампањата за реизбор

Глас на Америка - пред 1 час

Кој е Џеј Ди Венс, потпретседателскиот кандидат на Доналд Трамп?

Глас на Америка - пред 3 часа

Теории на заговор го преплавија онлајн просторот после пукањето врз Трамп

Глас на Америка - пред 13 часа

Да знаевме, ќе реагиравме порано: Стотина деца во Северна Македонија страдаат од срцеви заболувања

Глас на Америка - пред 1 ден

Што ќе се случи ако Бајден се откаже од претседателската трка?

Глас на Америка - пред 2 дена

Има намалување на поддршката, но претседателот останува во трката, вели кампањата на Бајден

Глас на Америка - пред 2 дена

Испораките на „Ф-16“ ќе се забрзаат со полска помош, кажа Зеленски

Глас на Америка - пред 2 дена

Државните институции и критичната инфраструктура не се погодени од глобалниот пад на компјутерскиот систем

Глас на Америка - пред 2 дена

Напад на Тел Авив со дрон, одговорноста ја презедоа јеменските Хути

Глас на Америка - пред 2 дена

Русија го осуди американскиот новинар Гершкович на 16 години затвор за шпионажа

Глас на Америка - пред 2 дена

Глобален технолошки прекин откажа летови, погоди банки, болници, медиуми

Глас на Америка - пред 2 дена

Ни недостасуваат пријателите, но не и државата: Разочараноста од системот ги иселува македонските граѓани

Глас на Америка - пред 2 дена

Турција сака да ги врати во Сирија милионите бегалци од сириската граѓанска војна

Глас на Америка - пред 2 дена

Трамп ја прифати републиканската номинација

Глас на Америка - пред 2 дена

Федералниот апелационен суд го блокираше остатокот од планот на Бајден за олеснување на студентски долг

Глас на Америка - пред 2 дена

Европските лидери повикаа на единство за Украина

Глас на Америка - пред 3 дена

Израелскиот парламент гласаше против формирање на палестинска држава

Глас на Америка - пред 3 дена

Трамп треба да ја прифати номинацијата за претседател, Бајден се соочува со зголемен притисок да се повлече

Глас на Америка - пред 3 дена

Руското влијание на Западен Балкан една од темите на Самитот на Европската политичка заедница

Глас на Америка - пред 3 дена

Русија ќе го продолжи судењето на американскиот новинар Иван Гершкович

Глас на Америка - пред 3 дена

Командата на НАТО за координација на помошта за Украина ќе биде оперативна во септември

Глас на Америка - пред 3 дена

Бајден вели дека се чувствува добро откако беше тестиран позитивен на ковид

Глас на Америка - пред 3 дена

Трамп ја претставува последната најдобра надеж на Америка, рече Џеј-Ди Венс

Глас на Америка - пред 3 дена

Италија преку инвестиции во Африка се обидува да ги одврати имигрантите

Глас на Америка - пред 3 дена

Проект 2025: Конзервативен документ за целосна претседателска контрола врз администрацијата во САД

Глас на Америка - пред 3 дена

Калифорниски градежници користат земјени тули за градење домови отпорни на пожари

Глас на Америка - пред 3 дена

Како фотографиите од обидот за атентат на Трамп ќе влијаат на изборите во САД?

Глас на Америка - пред 4 дена

Ребалансот помина во Влада, Буџетот ќе тежи 5,8 милијарди евра

Глас на Америка - пред 4 дена

Одделот за домашна безбедност на САД отвори истрага во Тајната служба

Глас на Америка - пред 4 дена

Русија и Украина третпат разменија затвореници во последните месеци

Глас на Америка - пред 4 дена

Камала Харис и Џеј-Ди Венс разговарале да имаат дебата

Глас на Америка - пред 4 дена

Израел изврши напади врз Хезболах во јужен Либан

Глас на Америка - пред 4 дена

Сите имаме одговорност да го осудиме насилството во која било форма, кажа Бајден

Глас на Америка - пред 4 дена

Владата ги соопшти предлозите за заменици министри до Собранието

Глас на Америка - пред 4 дена

Прислушување на цивилите: Пакистан сè повеќе станува авторитарна држава

Глас на Америка - пред 4 дена

Каква иднина за НАТО и Украина ќе донесат изборите во САД?

Глас на Америка - пред 4 дена

Американската Тајна служба гарантира безбедна Републиканска конвенција

Глас на Америка - пред 4 дена

Четворица од пет Американци се плашат дека земјата запаѓа во хаос, покажа нова анкета

Глас на Америка - пред 5 дена

Сенаторот Менендез виновен по сите точки од обвинението за корупција

Глас на Америка - пред 5 дена

Бајден се враќа во кампањата по обидот за атентат на Трамп

Глас на Америка - пред 5 дена

По локалните избори ќе се знае дали „Вреди“ ќе стане една партија

Глас на Америка - пред 5 дена

Повеќе „Патриот“ и „Ф-16“ за Украина, но без напади длабоко во Русија, вели Пентагон

Глас на Америка - пред 5 дена

Израел ја продолжува воената офанзива во Газа

Глас на Америка - пред 5 дена

Конгресот бара објаснување од Тајната служба за пукањето во Трамп

Глас на Америка - пред 5 дена

Дали на Северна Македонија ѝ е потребно враќање на задолжителното служење воен рок?

Глас на Америка - пред 5 дена

Бајден ѝ нареди на тајната служба да го заштити Кенеди Џуниор по обидот за атентат на Трамп

Глас на Америка - пред 5 дена

Трамп го именуваше сенаторот Џеј-Ди Венс од Охајо за свој потпретседател

Глас на Америка - пред 6 дена

Во Охрид се гаснат пожари со возила од времето на Југославија

Глас на Америка - пред 6 дена

Судијата го отфрли случајот со доверливите документи на Трамп, обвинителот бил незаконски назначен

Глас на Америка - пред 6 дена

Зеленски очекува втор мировен самит во ноември, вели дека Русија треба да присуствува

Глас на Америка - пред 6 дена

Tајната служба кажа дека целосно ќе учествува во истрагите за пукањето во Трамп

Глас на Америка - пред 6 дена

Сакам да се обидам да ја обединам нашата земја, вели Трамп по обидот за атентат

Глас на Америка - пред 6 дена

Сè уште не е познат мотивот во обидот за атентат на Трамп

Глас на Америка - пред 6 дена

Не очекуваме промени во мерките за безбедност на Републиканската национална конвенција, вели Тајната служба

Глас на Америка - пред 6 дена

Бајден одлучен да ја продолжи трката за претседател, гласачите поделени

Глас на Америка - пред 6 дена

Максим Ацевски, главен државен ревизор: Повеќе од 800 милиони евра годишно губи државата со иселувањето на квалитетните кадри

Глас на Америка - пред 6 дена

Вековна традиција и културен белег: Три дена ечеа зурлите и тапаните на Галичка свадба

Глас на Америка - пред 7 дена

Државно политичкиот врв во Северна Македонија најостро го осуди обидот за атентат на Трамп

Глас на Америка - пред 7 дена

Неизвесна политичка иднина за Франција после изборите

Глас на Америка - пред 7 дена

Трамп е ранет, но „безбеден“ по обидот за атентат на предизборен митинг

Глас на Америка - пред 7 дена

Бајден вели „секој треба да го осуди“ нападот врз Трамп, се надева дека набрзо ќе зборува со поранешниот претседател

Глас на Америка - пред 7 дена

Американските законодавци реагираа унифицирано со осуда на пукањето врз Трамп

Глас на Америка - пред 7 дена

Трамп е добро, велат од неговата кампања по истрелите на митинг во Пенсилванија

Глас на Америка - пред 7 дена

Истрели од огнено оружје за време на говорот на Трамп на кампања во Пенсилванија

Глас на Америка - пред 7 дена

Њујорк почнува битка со нелегалните продавници за марихуана

Глас на Америка - пред 8 дена

Вербата за олимписки успех е со нив: Милијана и Анастасија ќе ги бранат македонските бои во Париз

Глас на Америка - пред 8 дена

Големи донатори на демократите „замрзнаа“ 90 милиони долари додека Бајден ѝ натаму е кандидат на изборите

Глас на Америка - пред 9 дена

Власта и опозицијата се препукуваат, аналитичарите прашуваат како ќе се трошат парите од унгарскиот кредит

Глас на Америка - пред 9 дена