Глас на Америка

Новодојдените бегалци го слават првиот Ден на благодарноста во САД

Глас на Америка - пред 1 ден

На секој саат има нови воздушни напади врз Херсон, вели Зеленски

Глас на Америка - пред 2 дена

Советот за човекови права на ОН нареди истрага за насилното растерување на протестите во Иран

Глас на Америка - пред 2 дена

Многу прашања ниту еден одговор за скандалот „Онишченко“

Глас на Америка - пред 2 дена

Американците помалку купуваат овој црн петок поради инфлацијата

Глас на Америка - пред 2 дена

Над 15.000 луѓе исчезнале во војната во Украина, изјави Меѓународната комисија за исчезнати лица

Глас на Америка - пред 2 дена

Иран уапси фудбалер поради критики до владата

Глас на Америка - пред 3 дена

Кон бугарскиот клуб „Цар Борис Трети во Охрид“ стрелано со огнено оружје, трет инцидент

Глас на Америка - пред 3 дена

Храната ќе поевтини од 1 декември без разлика дали компанијата добива субвенционирана струја или не

Глас на Америка - пред 3 дена

Работници што протестираат претепани во кинеската фабрика за Ајфон

Глас на Америка - пред 3 дена

Украина работи на обновување на струјата и водата по руските напади

Глас на Америка - пред 3 дена

Американците денес го празнуваат Денот на благодарноста

Глас на Америка - пред 3 дена

Аналитичари: Со приклучувањето на Алијанса за Албанците кон владејачкото мнозинство се зајакнува ДУИ

Глас на Америка - пред 4 дена

Во напад во Волмарт во Вирџинија најмалку шест убиени

Глас на Америка - пред 4 дена

Зголемено патување за Денот на благодарноста

Глас на Америка - пред 4 дена

Фаучи оди во пензија и за последен пат ги повика Американците да се вакцинираат против ковид-19

Глас на Америка - пред 5 дена

Самохрана мајка од Охрид, на работ од егзистенција

Глас на Америка - пред 5 дена

Потпретседателката на САД во посета на Филипини по инцидентот со кинеската крајбрежна стража

Глас на Америка - пред 5 дена

Државните институции повеќе штедат струја од општините

Глас на Америка - пред 5 дена

Шулц: Oпозицијата води тактичка игра да ја стави владата во тешкотии

Глас на Америка - пред 5 дена

Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина на Светското првенство

Глас на Америка - пред 5 дена

Украинските безбедносни служби извршија рација во Киевскиот манастир

Глас на Америка - пред 5 дена

Инспектори на Меѓународната агенција за атомска енергија вршат увид на нуклеарната централа Запорожје

Глас на Америка - пред 6 дена

Ахмети потврди она што Ковачевски го демантираше – се преговара со Алијанса за влез во Влада

Глас на Америка - пред 7 дена

Се ситни грејс-периодот од УНЕСКО: Заштитата на охридскиот регион се одвива алармантно бавно

Глас на Америка - пред 7 дена

Во Агенцијата за национална безбедност е направен пропуст во случајот Онишченко

Глас на Америка - пред 9 дена

До 13 отсто пониски цени на прехрамбените продукти, најавува економија

Глас на Америка - пред 9 дена

ФБИ истражува евентуална „полициска станица“ на Кина во Њујорк

Глас на Америка - пред 9 дена

Русија подготвена за размена на затвореници со САД

Глас на Америка - пред 9 дена

Макрон побара Русија да ја прекине војната во Украина

Глас на Америка - пред 9 дена

Студентите им покажаа жолт картон на Владата и политичарите

Глас на Америка - пред 10 дена

Афера „Паразити“: 120 илјади евра тежи мандатот на Кире Наумов

Глас на Америка - пред 10 дена

Дали кандидатурата на Трамп може да ја засени ѕвездата во подем меѓу Републиканците Рон Де Сантис?

Глас на Америка - пред 10 дена

Договорот за извоз на украинско жито преку Црното море продолжен за уште четири месеци

Глас на Америка - пред 10 дена

Кинески разузнавач осуден за економска шпионажа на 20 години затвор во САД

Глас на Америка - пред 10 дена

Неизвесно продолжување на Договорот за испорака на украинско жито; што е во залог?

Глас на Америка - пред 11 дена

Франција со поддршка за амбициозниот проект Северна Македонија да стане членка до 2030-та во ЕУ

Глас на Америка - пред 11 дена

Успешно лансирање на Артемис

Глас на Америка - пред 11 дена

Трамп ја објави кандидатурата за изборите 2024-та

Глас на Америка - пред 11 дена

Малку е веројатно дека проектилот бил испукан од Русија, рече Бајден

Глас на Америка - пред 11 дена

Г-20 ја повика Русија да стави крај на војната во Украина

Глас на Америка - пред 12 дена

Половина милион евра за еден мандат, ВМРО – ДПМНЕ продолжи со објавување на платите на именувани функционери

Глас на Америка - пред 12 дена

Трамп вечерва се очекува да ја објави трета кандидатура за претседател

Глас на Америка - пред 12 дена

Републиканците се поблиску да ја освојат контролата врз Претставничкиот дом

Глас на Америка - пред 12 дена

Скратување на часовите како мерка за штедење

Глас на Америка - пред 12 дена

Убеден сум дека сега е моментот кога руската деструктивна војна мора и може да запре, рече Зеленски

Глас на Америка - пред 12 дена

АНБ ќе реферира пред пратениците како Олександр Онишченко добил македонско државјанство

Глас на Америка - пред 12 дена

САД и Кина ќе ги продолжат климатските разговори кои беа прекинати по посетата на Пелоси на Тајван

Глас на Америка - пред 13 дена

САД воведоа санкции за лица и компании што ја снабдуваат Русија со воена технологија

Глас на Америка - пред 13 дена

Русија ќе ја врати воената обука во училиштата, вели Британија

Глас на Америка - пред 13 дена

ВМРО – ДПМНЕ обвинува за екстремно високи плати на директорите во М-НАВ

Глас на Америка - пред 13 дена

Ковачевски и Рама потпишаа договори за унапредување на Отворен Балкан

Глас на Америка - пред 13 дена

Имаме одговорност да покажеме дека Кина и САД можат да спречат конкуренцијата да стане конфликт, рече Бајден

Глас на Америка - пред 13 дена

Од младите ќе зависи како државата ќе изгледа во наредните години, рече американската амбасадорка Прајс Агелер во Охрид

Глас на Америка - пред 13 дена

Украина е подготвена за мир во целата држава, рече Зеленски во ослободениот Херсон

Глас на Америка - пред 13 дена

Лажните дојави за бомби во скопските училиштата - хибридни закани

Глас на Америка - пред 13 дена

И натаму не e јасно кој ќе ја преземе контролата врз Претставничкиот дом

Глас на Америка - пред 13 дена

Царини, граници, скапа достава: Бројни пречки за електронско тргување на македонските граѓани и фирми со ЕУ

Глас на Америка - пред 14 дена

Демократите ја задржаа контролата во Сенатот

Глас на Америка - пред 15 дена

Бајден првпат лично ќе се сретне со Шји откако стана претседател

Глас на Америка - пред 15 дена

Руската инвазија на Украина ја зголемува потребата од исфрлање на фосилните горива, рече Бајден

Глас на Америка - пред 16 дена

Најдена јамка на градилиштето на претседателскиот центар на Обама

Глас на Америка - пред 16 дена

Украина се подготвува да го поврати Херсон по повлекувањето на руските војници

Глас на Америка - пред 16 дена

Уште не се знае кој ќе ја преземе контролата во Конгресот

Глас на Америка - пред 16 дена

САД им оддават почит на ветераните

Глас на Америка - пред 16 дена

Џозеф: Северна Македонија треба од администрацијата на Бајден да побара поддршка за македонскиот идентитет на патот кон ЕУ

Глас на Америка - пред 17 дена

Благо намалување на потрошувачките цени во САД, инфлацијата и натаму висока

Глас на Америка - пред 17 дена

Меѓународната агенција за атомска енергија ќе го посети Иран

Глас на Америка - пред 17 дена

Путин нема да присуствува на самитот на Г20 на Бали

Глас на Америка - пред 17 дена

Украина повторно го освоила клучниот град Снихуривка во стратешкиот регион Миколаев

Глас на Америка - пред 17 дена