Нова Македонија

Повеќе од десет активни пожари, нема опасност по населени места

Нова Македонија - пред 1 час

Министерот Николоски најавува нови евтини авиолинии од двата аеродрома

Нова Македонија - пред 1 час

Бајден се повлекува од трката за претседател на САД

Нова Македонија - пред 1 час

Едни полнат базени, други немаат вода ни за перење

Нова Македонија - пред 3 часа

Кличко: Зеленски ризикува политичко самоубиство

Нова Македонија - пред 4 часа

Папата Франциск се надева дека Олимписките игри во Париз ќе бидат повод за примирје во конфликтите

Нова Македонија - пред 4 часа

Големо жариште на планината Серта – голем број припадници на АРМ, МВР и ДЗС дејствуваат во гаснењето

Нова Македонија - пред 4 часа

Припадниците на МВР на Србија ја завршија мисијата за помош на Македонија во гаснењето на шумските пожари

Нова Македонија - пред 7 часа

Нормализирано е влегувањето во Грција преку Евзони и Дојрани, откако на кратко паднал системот на грчка страна

Нова Македонија - пред 7 часа

Опаѓање на дневните температури претстојната седмица, позначително од среда

Нова Македонија - пред 8 часа

Нетанјаху во вторник во Вашингтон ќе се сретне со Бајден

Нова Македонија - пред 9 часа

ЦУК: Пожарот зад армиското стрелиште Пенуш се движи во насока кон Брегалница

Нова Македонија - пред 10 часа

Ангелов: Од вкупно 30 пожари вчера, се уште се активни девет пожари

Нова Македонија - пред 11 часа

Трамп: Никој не ми кажа пред говорот во Пенсилванија дека има проблем

Нова Македонија - пред 11 часа

Трамп: Никој не ми кажа пред говорот во Пенсилванија дека има проблем

Нова Македонија - пред 11 часа

Љутков: Немаме плати од јули натаму, во ребалансот бараме плати до Нова година

Нова Македонија - пред 23 часа

Седми Меморијален планинарски марш „Сашо Костадиноски“, утре на планината Гољак

Нова Македонија - пред 23 часа

Мицкоски за дипломатските пасоши на антикорупционерите: Не мислам дека треба да се расфрламе со имотот на граѓаните

Нова Македонија - пред 23 часа

Фон дер Лајен: Европа ќе продолжи да го поддржува територијалниот интегритет на Кипар

Нова Македонија - пред 1 ден

МВР: Граѓаните да не наседнуваат на измами со лажни сообраќајки, веднаш да пријават во полиција

Нова Македонија - пред 1 ден

Тошковски упати благодарност до сите што учествуваат во гаснење на пожарите

Нова Македонија - пред 1 ден

Поголем интензитет на сообраќај на граничните премини Богородица и Табановце

Нова Македонија - пред 1 ден

Весна Митевска е новата директорка на „Танец“

Нова Македонија - пред 1 ден

Секој заслужува шанса, вели Мицкоски за предлозите за заменици-министри

Нова Македонија - пред 1 ден

Се запалил автобус на ЈСП, директорот вели дека бил паркиран и без патници

Нова Македонија - пред 1 ден

ФОТО: Претседателката Сиљановска Давкова прими претставници на македонски здруженија во Албанија

Нова Македонија - пред 1 ден

МНР: За членовите на ДКСК ќе се одлучи дали да добијат дипломатски или службени пасоши

Нова Македонија - пред 1 ден

Двајцата пензионирани пилоти активно вклучени во гаснењето на пожарите

Нова Македонија - пред 1 ден

ДКСК: Дипломатскиот пасош е право, а не привилегија, службени возила не сме побарале

Нова Македонија - пред 1 ден

Мицкоски: За прекршување на договорите и за нарушени човекови права не судат политичарите туку судовите

Нова Македонија - пред 1 ден

Во тепачка на деца се вклучиле и возрасни, ОЈО Струга поднесе обвинение за пет лица

Нова Македонија - пред 1 ден

Герасимовски: Поголеми казни и општествено одговорна работа како решение за справувањето со вандализмот во Центар

Нова Македонија - пред 1 ден

Осаменоста е честа појава во летните месеци

Нова Македонија - пред 1 ден

Бетаин – скапоцено органско соединение

Нова Македонија - пред 1 ден

„Гринпис“ во мисија да ги оживее европските возови

Нова Македонија - пред 1 ден

Напаѓачот на Трамп користел дрон над местото на настанот неколку часа пред атентатот

Нова Македонија - пред 1 ден

Црвената листа на загрозени видови станува сѐ подолга

Нова Македонија - пред 1 ден

Проектот „Активен ГРА(Д)/ѓани“ во Берлин

Нова Македонија - пред 1 ден

Бестселерот на „Њујорк тајмс“, „Том Лејк“, на македонски

Нова Македонија - пред 1 ден

Објавена книга посветена на битолскиот уметник Гастон Гамлиел

Нова Македонија - пред 1 ден

Над 1.300 учесници од светот го слават фолклорот во Битола

Нова Македонија - пред 1 ден

Есперанто употребен на важен состанок на ОН

Нова Македонија - пред 1 ден

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Нова Македонија - пред 1 ден

Олимписко село изградено од спортисти за спортисти

Нова Македонија - пред 1 ден

Погачар го одржува водството

Нова Македонија - пред 1 ден

Со трката на Хунгароринг почнува вториот дел од сезоната

Нова Македонија - пред 1 ден

На ЛОИ 2024 може да бидат соборени многу индивидуални и тимски рекорди

Нова Македонија - пред 1 ден

Соработката на Русија и Иран отвора нова геополитичка енергетска игра

Нова Македонија - пред 1 ден

Орбан ги сублимираше ставовите на Путин, Си Џинпинг и на Трамп и ги испрати до ЕУ

Нова Македонија - пред 1 ден

Предизвиците на Фон дер Лајен по реизборот за претседателка на ЕК

Нова Македонија - пред 1 ден

Во која насока ќе го држи Фон дер Лајен кормилото на ЕУ?

Нова Македонија - пред 1 ден

Реизбрана досегашната претседателка на Владата на ЕУ

Нова Македонија - пред 1 ден

Македонски наратив и македонска карневализација

Нова Македонија - пред 1 ден

Некогаш најбогати нации во светот, денес сиромашни

Нова Македонија - пред 1 ден

На Табановце и на Богородица се чека околу 30 минути

Нова Македонија - пред 1 ден

Активни 12 пожари, изминатото деноноќие евидентирани вкупно 35 пожари на отворено

Нова Македонија - пред 1 ден

Македонија суверено да одлучува дали некого ќе екстрадира или не!

Нова Македонија - пред 1 ден

Во вселената испратен нов сателит од серијата „Долг марш“

Нова Македонија - пред 1 ден

Откриена нова терапевтска зона во лекувањeто на ракот на јајчниците

Нова Македонија - пред 1 ден

Кинескиот железнички транспорт го надмина комбинираниот учинок на Русија и на САД

Нова Македонија - пред 1 ден

Кипар – поделен остров каде што тензиите тлеат пет децении

Нова Македонија - пред 1 ден

Крајот на францускиот исклучок

Нова Македонија - пред 1 ден

Губејќи го Ајзеа

Нова Македонија - пред 1 ден

Чувај ме, Боже, подалеку од нивните вредности!

Нова Македонија - пред 1 ден

Од Апалачија до Македонија или за кризата на глобализацијата

Нова Македонија - пред 1 ден

Јанчев: На целокупната територија каде избувнаа пожари нема материјални штети, ниту пак последици по домовите и домаќинствата на граѓаните

Нова Македонија - пред 1 ден

Блинкен: Договорот за прекин на огнот во Газа е „блиску до целта“

Нова Македонија - пред 2 дена

Пороен дожд и грмежи во Охрид, Свети Николе и Струмица

Нова Македонија - пред 2 дена

Прогласот за семакедонско обединување го потпиша и огранокот на Партијата на слободата за Мала Преспа

Нова Македонија - пред 2 дена

Водостопанство Тиквеш : Несовесни го затвориле главниот вентил за наводнување од системот К1 во Кавадарци

Нова Македонија - пред 2 дена