Спортмедиа

Словенецот Погачар е победник на Тур Д’Франс

Спортмедиа - ново

Беса ремизираше против косовски Гњилани на тест-меч во Банско

Спортмедиа - пред 26 минути

Младинките двапати поразени на стартот на Балканското првенство

Спортмедиа - пред 42 минути

ПСЖ го „олади“ Манчестер Ј. за Угарте, сега бара 70 милиони евра

Спортмедиа - пред 1 час

Кер по лошиот меч: Секој може да не победи

Спортмедиа - пред 1 час

„Јутјуберот“ го повреди зглобот, но не се откажува од борба со Мајк Тајсон

Спортмедиа - пред 2 часа

Го „изиграа“ за 1,1 милион долари: Ноле прво на суд – па на ОИ во Париз

Спортмедиа - пред 2 часа

Јунајтед се откажува од Мароканецот?

Спортмедиа - пред 3 часа

Норис доби наредба да го пушти Пијастри за историска победа

Спортмедиа - пред 3 часа

Го намачија САД, пред ОИ ќе се засилат: Поранешен НБА кошаркар ја менува репрезентацијата

Спортмедиа - пред 3 часа

Рафаел Надал останува без првата титула после 777 денови

Спортмедиа - пред 4 часа

Фото за историја: Денот кога Франција капитулираше, ма капа доле момчиња (ФОТО НА ДЕНОТ)

Спортмедиа - пред 4 часа

Франција одмаздена: Галевски херој, Македонија е деветта во Европа!

Спортмедиа - пред 4 часа

ДП: Деари и Мицов финалисти кај мажите, Симева и Митевска кај девојките

Спортмедиа - пред 5 часа

Сампаоли со шокирачка изјава: Дембеле игра како аутист, Мбапе е сличен

Спортмедиа - пред 5 часа

Еве каде Ламине Јамал го минува својот одмор!

Спортмедиа - пред 6 часа

Со оваа кореографија се надминаа и себеси: “Бегалци, добредојдовте“! (ВИДЕО)

Спортмедиа - пред 6 часа

Србите збеснаа по изјавата на Леброн!

Спортмедиа - пред 7 часа

Младинците во битка за 9. место против единствениот тим кој им нанесе пораз на ЕУРО

Спортмедиа - пред 7 часа

Победа за крај: Само Црна Гора е полоша од нашите кошаркари

Спортмедиа - пред 8 часа

“Лудило“ за Ракитиќ: Сплит вечерва ќе “гори“, во 19:30 часот ќе биде одржана промоцијата!

Спортмедиа - пред 8 часа

Легендата на НБА прво ги понижуваше кошаркарите на Ј. Судан, па после се извинуваше!

Спортмедиа - пред 8 часа

Само во Бразил: Дали ова е најчудниот пенал во историјата?(ВИДЕО)

Спортмедиа - пред 9 часа

Ливерпул ја одреди цената за Ван Дајк: Слободен е за 55 милиони евра!

Спортмедиа - пред 9 часа

Дианеси е најновото засилување во Вардар! (ФОТО)

Спортмедиа - пред 9 часа

Дон Карло: “Ќе му пронајдеме место на Мбапе во тимот, ќе го ставиме некаде“!

Спортмедиа - пред 10 часа

Струга ТЛ утре ќе го дознае можниот ривал за 3.квалификациско коло во ЛК!

Спортмедиа - пред 10 часа

Готово е: Де Брујне го напушта Сити и се сели во С. Арабија!

Спортмедиа - пред 11 часа

Ѓоковиќ го напушти Дубаи!

Спортмедиа - пред 11 часа

Интер Мајами на спектакуларен начин му го честиташе 45-тиот трофеј на својот Лео Меси! (ФОТО)

Спортмедиа - пред 12 часа

Денеска полни 18 години: Реал го купи пред 584 денови, ама од денеска е нов “крал“!

Спортмедиа - пред 12 часа

Полноќна “бомба“ во Сплит: Ракитиќ и официјално е нов член на Хајдук! (ВИДЕО)

Спортмедиа - пред 13 часа

Леброн и другарите до последната секунда се “тресеа“, сепак САД го победи Ј. Судан!

Спортмедиа - пред 21 часа

Жоао Феликс и Ренато Санчес пред потпис со Бенфика!

Спортмедиа - пред 21 часа

Кер гледа и не верува: Ј. Судан на полувреме против САД води со +14!

Спортмедиа - пред 22 часа

Неверојатно: Мбапе е најплатен во Реал Мадрид, ама во Ла Лига е на трето место!

Спортмедиа - пред 22 часа

Помал е и од Јамал: Шпанија има ново фудбалско чудо! (ФОТО)

Спортмедиа - пред 23 часа

Првите 12 најплатени фудбалери во Бундеслигата се од Баерн (М)

Спортмедиа - пред 23 часа

Кочоски и Јашароски за победа на Силекс над Трајал!

Спортмедиа - пред 1 ден

Гледајте ја Струга ТЛ за 300 денари!

Спортмедиа - пред 1 ден

Пријателски: Гостивар го победи Пелистер среде Битола, пораз на Брера!

Спортмедиа - пред 1 ден

Новакот Закариќ со хет – трик, Вардар со победа во Словенија!

Спортмедиа - пред 1 ден

Анри е најблиску до селекторското место во САД

Спортмедиа - пред 1 ден

Фантастичен гол на Бабунски за Данди Јунајтед! (ВИДЕО)

Спортмедиа - пред 1 ден

“Македонецот“ Кулушевски се враќа во Серија А, ама ќе игра за Наполи?!

Спортмедиа - пред 1 ден

Дестани лично ќе ја “ресетира“ Шкендија, прв потег е ангажманот на Мехмеди за спортски директор!

Спортмедиа - пред 1 ден

Газда Дестани лично ќе ја “ресетира“ Шкендија, прв потег е ангажманот на Мехмеди за спортски директор!

Спортмедиа - пред 1 ден

Ландо Норис стартува прв на Хунгароринг, Верстапен само трет

Спортмедиа - пред 1 ден

Дурент се врати на тренинзи, ќе биде подготвен за ЛОИ во Париз

Спортмедиа - пред 1 ден

Јапонците не простуваат: Најдобрата гимнастичарка нема да оди во Париз бидејќи пушела и пиела алкохол

Спортмедиа - пред 1 ден

Голем малер – Егзум се повреди пред ОИ

Спортмедиа - пред 1 ден

Вини Жуниор доби восочна фигура во „Мадам Тисо“, па реши да ги плаши посетителите (ВИДЕО)

Спортмедиа - пред 1 ден

Надал по две години повторно ќе игра финале!

Спортмедиа - пред 1 ден

Зарков се врати во Битола и седна на клупата на Е. Пелистер 2

Спортмедиа - пред 1 ден

Најдовски не е тешко повреден, ќе се лекува во Скопје и ќе биде спремен за стартот на сезоната!

Спортмедиа - пред 1 ден

Кошаркарите до 20 години се вратија таму каде што им е местото – во Б „Дивизија“

Спортмедиа - пред 1 ден

Рикардо Калафиори, конечно, заминува во Арсенал

Спортмедиа - пред 1 ден

16-годишно момче ќе трча во американската штафета 4х400 метри на ЛОИ во Париз

Спортмедиа - пред 1 ден

Бутел доведе уште едно засилување – Леонид Киселовски

Спортмедиа - пред 1 ден

„Мбапе е роден да игра за Реал Мадрид“

Спортмедиа - пред 1 ден

Атлетико Мадрид ја сака ѕвездата на Сити која „тежи“ 90 милиони евра

Спортмедиа - пред 1 ден

Лукаку е очаен за трансфер во Наполи

Спортмедиа - пред 1 ден

Новата сезона во ПМФЛ почнува на 11 август, ждрепката ќе биде следната недела!

Спортмедиа - пред 1 ден

Вучиќ за Американците: Тешко е да се игра против тие ѕверови

Спортмедиа - пред 1 ден

Хајдук приреди спектакл: Александар Трајковски „парадираше“ на Fashion show

Спортмедиа - пред 1 ден

Се обидоа да го испровоцираат, Конте им порача: Не барајте од мене да направам нешто што…

Спортмедиа - пред 1 ден

Тимот на Столе Димитриевски испрати „огнени стрели“ до федерацијата

Спортмедиа - пред 1 ден

Осимен се поблиску до ПСЖ: Договорот на пет години, солидна плата и 100 милиони евра за Наполи

Спортмедиа - пред 1 ден

Адмир Мехмеди ќе биде нов спортски директор на Шкендија

Спортмедиа - пред 1 ден

Алкараз: Кој е најдобриот тенисер на сите времиња? Според бројките нема дилеми!

Спортмедиа - пред 1 ден