Спорт 1

Биелса ја доби тужбата против Лил, ама од 19 милиони колку што сакаше доби само – два

Спорт 1 - ново

Официјално: Саво Милошевиќ е нов селектор на БиХ

Спорт 1 - пред 38 минути

Комити пред заминување во Штип на собир пред град Скопје: Нека се прашаат зошто?

Спорт 1 - пред 50 минути

Андорецот во Вардар ја завршува кариерата поради – депресија

Спорт 1 - пред 1 час

Манчестер јунајтед му дозволи на Антони да се врати на тренинзите

Спорт 1 - пред 1 час

Хулиганите пак збеснуваат во Англија: Најмногу уапсени по девет години!

Спорт 1 - пред 1 час

Првото коло од „Есенска тура за 2win авантура“ на 2win.mk влезе во завршница

Спорт 1 - пред 1 час

„За Вардар има интерес од инвеститор со 18 милиони евра, ама институциите нѐ кочат!“

Спорт 1 - пред 2 часа

Шахистите на „Алкалоид“ петти во светот, сребрен медал за Недев на втората табла

Спорт 1 - пред 2 часа

Драма во Ница: Фудбалер се заканува со самоубиство на виадуктот Мањо

Спорт 1 - пред 2 часа

Поради чудниот договор со Кинезите, Адеми само влегува од клупа за Динамо!

Спорт 1 - пред 2 часа

Навивачите протестирале, газдата се налути: Отсега нема да дадам ни фунта!

Спорт 1 - пред 2 часа

На теренот играат Мајорка и Барса, а во ВИП-ложата - полугола танчарка! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 3 часа

Жарко Пешевски избран во топ-5 гола во третото коло од ЛШ! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 3 часа

Се сеќавате на „немакедонските“ бордо дресови на ФФМ? - Уште се користат! (ФОТО)

Спорт 1 - пред 4 часа

Ако запне во тенисот, Медведев може слободно да биде - центарфор во фудбал! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 4 часа

Швјонтек елиминирана во Токио, две Русинки во полуфиналето

Спорт 1 - пред 5 часа

Реваншите ќе решаваат: Бока не го искористи домашниот терен против Палмеирас!

Спорт 1 - пред 5 часа

Индија се враќа во календарот на Формула 1 од 2025 година

Спорт 1 - пред 6 часа

Барселона врза уште еден суперталент со клаузула од – милијарда евра!

Спорт 1 - пред 6 часа

Италија ќе го тужи бившиот селектор Роберто Манчини

Спорт 1 - пред 7 часа

Атлетико врза две победи по ред – ја освои Памплона (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 15 часа

Џенова по 17 меча и девет години дочека победа над Рома и тоа со стил – ја здроби! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 15 часа

Зидан се договорил да биде тренер на Марсеј кога саудиски конзорциум ќе го купи клубот

Спорт 1 - пред 16 часа

Светскиот првак „Папу“ Гомез потпиша за Монца

Спорт 1 - пред 16 часа

Сплит го сака Хајдук како никој друг на Балканот – рекордни 100 илјади членски карти!

Спорт 1 - пред 17 часа

Најсрамна трка на стотка – трчаше само еден, ривалите избегаа поради допинг-контрола (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 17 часа

Ла Лига како Серија А – два меча, две ремија!

Спорт 1 - пред 17 часа

Суле ја сопна Фиорентина, Монца без муниција (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 18 часа

„Вардарците“ Дибиров и Моралес го распарчија Колстад за прва победа на Загреб

Спорт 1 - пред 18 часа

Динамо без Ристовски и на дербито со Хајдук

Спорт 1 - пред 18 часа

Наполи му се извини на Осимен: Не сакавме да се мајтапиме со нашето богатство!

Спорт 1 - пред 19 часа

Заработката е огромна: Партизан е чудо – продаде преку 16.000 сезонски билети!

Спорт 1 - пред 19 часа

Црногорски политичар побара доживотна суспензија за – Новак Ѓоковиќ (ФОТО)

Спорт 1 - пред 20 часа

Енди Мареј имаше 5-2 во решавачкиот сет и - прокоцка три меч топки (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 20 часа

Осимен им е лут и на соиграчите во Наполи (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 21 часа

Чави: Треба да се грижиме за Јамал како што Рајкард се грижеше за Меси!

Спорт 1 - пред 21 часа

Шампионски дрес на Чемберлен продаден за 4,9 милиони долари (ФОТО)

Спорт 1 - пред 22 часа

Пешевски: Ова ќе ни биде поттик, крајно време е да почнеме да победуваме!

Спорт 1 - пред 22 часа

Грозни пораки за чешка тенисерка: Подобро ќе биде да добиеш рак или да се самоубиеш

Спорт 1 - пред 23 часа

Ѕвезда на Дортмунд доби критики поради згодна Албанка (ФОТО)

Спорт 1 - пред 23 часа

Вардар почна со продажба на сезонски билети - најбрзите навивачи ќе добијат и маичка!

Спорт 1 - пред 1 ден

Џабе најдобар стрелец и МВП: Сара Стефаноска не е повикана за репрезентацијата!

Спорт 1 - пред 1 ден

Ѓорческа со пресврт се избори за четвртфинале во Куршумлиска Бања

Спорт 1 - пред 1 ден

Рашфорд си го уништи возилото од 700.000 евра, па купи „чудовиште“ (ФОТО)

Спорт 1 - пред 1 ден

Ѕвездите на ПСЖ со срамен потег ја згрозија Франција (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден

Отворено обвинение против Барселона за корупција, двајца претседатели завршија на суд

Спорт 1 - пред 1 ден

Ниту Алонсо, ниту Раул: Анчелоти избра негов наследник во Реал Мадрид

Спорт 1 - пред 1 ден

Гарсија: Никој не сакаше да го навреди Осимен!

Спорт 1 - пред 1 ден

Донарума: Не е лесно да се справите со критиките, луѓе сме - не сме роботи!

Спорт 1 - пред 1 ден

Ѓоковиќ тајно тренирал голф пола година: Не сакав да се посрамотам! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден

Артета: Не ме прашувајте за квалитетот на Рамсдејл, јас го купив кога сите се сомневаа!

Спорт 1 - пред 1 ден

Њукасл исфрли еден гигант од Манчестер, сега ќе треба да игра со другиот!

Спорт 1 - пред 1 ден

ШК Алкалоид со триумф над селекцијата на Канада до стабилен финиш

Спорт 1 - пред 1 ден

Модриќ е отпишан во Реал Мадрид, Хрватот гледа кон Саудиска Арабија

Спорт 1 - пред 1 ден

Главоболки за Анчелоти, му се повредија уште двајца играчи пред дуелот со лидерот Жирона!

Спорт 1 - пред 1 ден

Осимен даде гол, па тргна кон клупата само за да го игнорира Гарсија! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден

Пеп по елиминацијата од Лига Купот: Мислевте дека целиме на четири титули?

Спорт 1 - пред 1 ден

Интер Мајами без Меси загуби финале, на Аргентинецот не му беше лесно да гледа! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден

Париската полиција уапсила „терорист“ пред дербито ПСЖ – Марсеј – најавил бомбашки напад

Спорт 1 - пред 1 ден

Украинците се откажаа од Бубка, сега Русите од Исинбаева – била западна марионета!?

Спорт 1 - пред 1 ден

„Пола час во дрес на Реал е како да играте 90 минути за било кој друг клуб!“

Спорт 1 - пред 1 ден

Димитриевски ја сочува мрежата четврти пат во новата сезона од Ла Лига!

Спорт 1 - пред 1 ден

Њукасл го елиминира Манчестер сити, Челси конечно даде гол и победи! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден

Шок во Милано: Сасуоло му го најде крајот на Интер во рок од 10 минути! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден

„Пелистер станува подобар, во иднина дома ќе можеме кој било да добиеме во ЛШ“

Спорт 1 - пред 1 ден

Јовиќ по поразот од Кил порача: Наша е двојната круна во Македонија!

Спорт 1 - пред 1 ден

Нов страшен тандем во НБА: Демијан Лилард отиде кај Јанис во Милвоки!

Спорт 1 - пред 1 ден

Продолжува бајката на Жирона, шести триумф по ред, победа и за Реал! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден

Милан и Аталанта не го пуштаат врвот во Серија А, победија на гости! (ВИДЕО)

Спорт 1 - пред 1 ден