Телма

Се огласи Трамп: Бајден беше најлошиот претседател, но полесно ќе се победи Камала Харис

Телма - пред 28 минути

Кој би можел да го замени Бајден како демократски кандидат?

Телма - пред 37 минути

Џо Бајден се повлече од трката за претседателските избори во САД

Телма - пред 1 час

Зеленски: Луѓето се важни, но тоа не значи дека Украина може да се откаже од 30 отсто од својата територија

Телма - пред 1 час

Приведено лице од велешко по пријава дека предизвикало пожар

Телма - пред 1 час

„Патот до вистината“ уметничка инсталација на Миневски посветена на борба против лажните вести

Телма - пред 1 час

Николоски најавува нови евтини авиолинии од двата аеродрома

Телма - пред 2 часа

Три лица загинаа, а шест се ранети во престрелка во Филаделфија

Телма - пред 2 часа

Огнот ги премина барикадите кон воениот полигон Криволак – таму напомош се пренасочени сите сили

Телма - пред 2 часа

Демант од ЈП Паркови: ЛДП не е информирана за ингеренциите на нашето претпријатие

Телма - пред 3 часа

САД: Тајната служба призна дека ги одбила барањата на тимот на Трамп за засилено обезбедување

Телма - пред 3 часа

Израелската армија упати повик за регрутирање ултраортодоксни Евреи

Телма - пред 3 часа

Трамп го одржа првиот митинг по обидот за атентат

Телма - пред 4 часа

Хутите нападнаа трговски брод кој пловел под знамето на Либерија во Црвеното Море

Телма - пред 4 часа

ЛДП: Има ли Скопје градоначалник?

Телма - пред 4 часа

Телма интервју со Драги Кушовски: Како да се надминат наталожените проблеми на ЈСП?

Телма - пред 5 часа

Недовербата во институциите, стигматизацијата и економската зависност главните причини за прикривање на семејно насилство

Телма - пред 5 часа

Војници и локалци го чуваат Јасен , Тигрите распоредени да спречат пожарот да го зафати воениот полигон Криволак

Телма - пред 5 часа

Водовод со апел со граѓаните рационално да ја користат водата за пиење за да нема рестрикции

Телма - пред 5 часа

Километарски колони и нервозни граѓани – Утрово на Евзони се чекаше и по неколку часа

Телма - пред 5 часа

Судот во Бангладеш ги укина работните квоти по смртоносните немири

Телма - пред 6 часа

Имаат ли општините капацитет за 250 милиони евра инвестиции?

Телма - пред 6 часа

Опаѓање на дневните температури претстојната седмица, позначително од среда

Телма - пред 7 часа

ВМРО – ДПМНЕ: Заев на настани во Македонија одеше со државен хеликоптер

Телма - пред 7 часа

Припадниците на МВР на Србија ја завршија мисијата за помош на Македонија во гаснењето на шумските пожари

Телма - пред 8 часа

(ФОТО) Армијата на Бангладеш излезе на улиците на Дака како дел од напорите да се спречат смртоносните немири

Телма - пред 8 часа

СДСМ: 20.000 евра чинеле картите за бизнис класа на Мицкоски и министрите во САД

Телма - пред 8 часа

Во израелски воздушен напад погоден магацин со оружје во Либан

Телма - пред 8 часа

Огромна гужва на Евзони: Поради пад на системот се чека и по повеќе од три часа

Телма - пред 9 часа

Кивимае: Дигитализирајте се и полесно ќе ги откривате корупцијата и измамите

Телма - пред 9 часа

Грчки граничар е ранет во пукање во близина на грчко-турската граница

Телма - пред 9 часа

Земјотрес од 5,2 степени регистриран во близина на брегот на грчкиот остров Крит

Телма - пред 9 часа

Aктивни девет пожари, изгаснати жаришта повторно пламнуваат

Телма - пред 9 часа

Сончево со мала до умерена облачност, попладне на некои места нестабилно – Временска прогноза за 22.7.2024

Телма - пред 10 часа

Штип повторно обвиен во чад, нов пожар на планината Серта

Телма - пред 23 часа

Медиумите под контрола на Хутите јавуваат за интензивни воздушни напади во Јемен

Телма - пред 23 часа

(ВИДЕО) Екипа на Национални Шуми од Демир Капија до Серта дошла со теренско возило старо 38 години

Телма - пред 1 ден

(ВИДЕО) Пожар се заканува да го зафати резерватот Јасен

Телма - пред 1 ден

На хартија се во Шутка, при контрола на Управата за санкции констатирано – 13 затвореници фалат

Телма - пред 1 ден

(ВИДЕО) Ново жариште на Серта, пожарот се гледа од Штип

Телма - пред 1 ден

И министерот Тошковски на терен – од близу ја проследи ситуацијата со пожарот на Серта

Телма - пред 1 ден

Израел тврди: Од територијата на Либан истрелани над 45 ракети за еден час

Телма - пред 1 ден

Ивановска: Изненадува констатацијата дека одењето пешки, возењето велосипед или користењето јавен превоз е чист популизам

Телма - пред 1 ден

Следната седмица преку Министерството за финансии ќе започне исплатата на повратот на ДДВ

Телма - пред 1 ден

Ивановска: Изненадува констатацијата дека одењето пешки, возењто велосипед или користењето јавен превоз е чист популизам

Телма - пред 1 ден

Ангелов: Поради најавеното невреме Контрола на летање може да ги повлече канадерите од терен

Телма - пред 1 ден

Нов инцидент на ЈСП: Се запали автобус – интервенираше противпожарната служба

Телма - пред 1 ден

Топлото време го суши земјиштето, родот е се послаб, земјоделците бараат инвестиции за подобрување на состојбата

Телма - пред 1 ден

Европски рекорд на Хадсон Смит на 400 метри

Телма - пред 1 ден

Жителите на Жилче бараат институциите итно да преземат мерки против „брзите“ возачи

Телма - пред 1 ден

Телма тема: Родителите и образовниот систем се главниот коректор за спречување на девијантното однесување на децата

Телма - пред 1 ден

ДЗС: Гасењето пожари со авион е опасна операција, најтешко се гасат бор и смрека

Телма - пред 1 ден

Пожарите во земјава со недели ги пустошат македонските шуми

Телма - пред 1 ден

Компјутерскиот систем во светот „скршен“ поради „погрешно“ софтверско ажурирање

Телма - пред 1 ден

Мицкоски – Другите нè тапкаат по рамо, Унгарија покажа дека ни е вистински пријател

Телма - пред 1 ден

Зеленски се слушнал со Трамп – му ја честитал номинацијата за претседател

Телма - пред 1 ден

ДКСК бараат од Муцунски да ја преиспита одлуката на неговиот претходник Османи за доделување дипломатски пасош

Телма - пред 1 ден

Групна тепачка меѓу деца и родители во Струга –учествувал и Државен правобранител

Телма - пред 1 ден

Израелската политика на палестинските територии e нелегална

Телма - пред 1 ден

Напаѓачот на Трамп користел дрон над местото на настанот неколку часа пред атентатот

Телма - пред 1 ден

Јаневска: Квотите на факултетите ќе се дефинират според потребите на пазарот на трудот

Телма - пред 1 ден

Активни 12 пожари, изминатото деноноќите евидентирани вкупно 35 жаришта

Телма - пред 1 ден

Акциите на „CrowdStrike“ паднаа за повеќе од 11 отсто по неуспошнио ажурирање што предизвика хаос во светот

Телма - пред 1 ден

Зеленски се слушнал со Трамп – му ја честител номинацијата за претседател

Телма - пред 1 ден

Демократите со јавен повик до Бајден да се откаже од претседателската трка

Телма - пред 1 ден

Најмалку 40 загинати во пожар кај Хаити поради вуду ритуал

Телма - пред 1 ден

Ажурирањето на безбедносниот софтвер на уредите со „Windows“ и денеска причина за глобалниот пад во ИТ секторот

Телма - пред 1 ден

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 21.7.2024

Телма - пред 1 ден

Блажевска Спиридонова во „Топ тема“: Младите не го сфаќаат како навреда кога се викаат „глуп“

Телма - пред 1 ден

„Топ тема“ (19.07.2024) Девијантното однесување на младите станува сè позагрижувачко

Телма - пред 1 ден