Бизнис вести

БУГАРСКАТА ТРГОВСКО-ИНДУСТРИСКА КОМОРА ЈА ЦЕНИ ПОЗИТИВНАТА УЛОГА НА МАКЕДОНСКАТА КОМОРА И НЕЈЗИНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

Бизнис вести - пред 36 минути

91 санкционирани возачи во Скопје

Бизнис вести - пред 1 час

Приведен осомничениот за вчерашниот вооружен напад во Чикаго

Бизнис вести - пред 1 час

Земјите-членки на НАТО ќе ги потпишат пристапни протоколи за Шведска и Финска

Бизнис вести - пред 1 час

Шведската премиерка Андерсон вети поддршка за Киев и нови санкции кон Русија

Бизнис вести - пред 1 час

Захарова: Москва би можела да и врати на цела ЕУ поради протерувањето на дипломатите од Бугарија

Бизнис вести - пред 1 час

Чавушоглу: Ереван да биде домаќин на првата рунда од преговорите за нормализација на односите меѓу Труција и Ерменија

Бизнис вести - пред 2 часа

Заврши меѓународната манифестација „Битолски книжевни паметења“

Бизнис вести - пред 2 часа

Марко Трошановски: Македонскиот јазик не е чист, ќе биде многу гнасно и далеку од чисто

Бизнис вести - пред 2 часа

Стевановиќ: Пораст на КОВИД случаите поради зголемената раздвиженост и малиот процент вакцинирани

Бизнис вести - пред 2 часа

За францускиот предлог дебата и во Собранието, продолжуваат реакциите за и против

Бизнис вести - пред 2 часа

Карванот за вториот повик за социјални услуги на локално ниво во Гевгелија и Прилеп

Бизнис вести - пред 2 часа

Дискусија за подигнување на јавната свест за проблемот со младинска невработеност

Бизнис вести - пред 2 часа

Амбасадата на Шведска организира настан „Шведска во Градскиот парк“

Бизнис вести - пред 2 часа

На ГП Табановце се чека околу 30 минути, на Богородица околу 15 минути

Бизнис вести - пред 2 часа

Претпладне сончево, попладне можна појава на краткотрајно невреме

Бизнис вести - пред 2 часа

Започнува караванот за презентација на вториот јавен повик за социјални услуги на локално ниво во осумте плански региони за проекти за социјално ранливите категории

Бизнис вести - пред 14 часа

На Табановце за влез во земјава се чека околу час, а на Богородица за излез околу 30 минути

Бизнис вести - пред 15 часа

Средба на претседателот Пендаровски со министрите за европски прашања на Ирска и Финска

Бизнис вести - пред 16 часа

Како со мали промени во исхраната до големи здравствени придобивки?

Бизнис вести - пред 18 часа

Бимилк ја додели главната награда за 70 години постоење

Бизнис вести - пред 18 часа

Тренчевска: Унапредување на положбата на жената земјоделка преку остварување на право на надоместок за мајчинство и боледување

Бизнис вести - пред 18 часа

Зеленски: Украина ќе ги врати загубените територии

Бизнис вести - пред 19 часа

Поевтинуваат горивата

Бизнис вести - пред 19 часа

ЕК: Ревидираниот француски предлог овозможува почеток на преговорите со ЕУ

Бизнис вести - пред 19 часа

За залихи на гас на Германија ќе и бидат потребни повеќе од 15 милијарди евра

Бизнис вести - пред 19 часа

Приведен уличен дилер на дрога, продавал кокаин и марихуана во Скопје

Бизнис вести - пред 20 часа

Во тек јавен повик за грантови за поддршка на социјални претпријатија

Бизнис вести - пред 20 часа

Бектеши: Не може да биде ист товарот и за домаќинства со минимални примања и за некои што имаат милионски суми приход

Бизнис вести - пред 21 часа

Бектеши: Консултации и дополнителни антикризни мерки по усвојување на ребалансот на Буџетот

Бизнис вести - пред 21 часа

Бислимоски: Ќе поевтинат бензините

Бизнис вести - пред 21 часа

НАТО утре ќе потпише пристапни протоколи со Финска и Шведска

Бизнис вести - пред 21 часа

Работна средба со раководството на централната банка на Црна Гора

Бизнис вести - пред 22 часа

Европа планира да собере сто милијарди евра за обнова на Украина

Бизнис вести - пред 23 часа

Историски чекор за македонската едукација – М3ДС Академијата се најде на листата на најдобрите школи во светот!

Бизнис вести - пред 23 часа

Хакирани Твитер и ЈуТјуб налогот на британската Влада

Бизнис вести - пред 23 часа

Лукашенко: Белоруската и руската армија практично се обединети

Бизнис вести - пред 23 часа

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

Бизнис вести - пред 23 часа

Израел ќе учествува на воени вежби во Мароко

Бизнис вести - пред 1 ден

Батакис именувана за нова министерка за економија на Аргентина

Бизнис вести - пред 1 ден

На ГП Богородица се чека околу 30 минути

Бизнис вести - пред 1 ден

Подољак му одговори на Песков со условите на Киев за продолжување на преговорите во Украина

Бизнис вести - пред 1 ден

Државниот врв со јасно дефиниран став за европскиот предлог, опозицијата не го прифаќа

Бизнис вести - пред 1 ден

Рама за преговорите со ЕУ: Со години ја чекаме “невестата” од Брисел, но, таа никогаш не дојде

Бизнис вести - пред 1 ден

Продолжуваат консултациите за францускиот предлог, денес средба Ковачевски-Села

Бизнис вести - пред 1 ден

Седница на собраниската Комисија за одбрана и безбедност

Бизнис вести - пред 1 ден

Втор јавен повик за грантови за развој на социјалните услуги на локално ниво

Бизнис вести - пред 1 ден

Свето Пивара, Нако Кожара, Страшо Гранит, Штерјо, Минчо, Симе Пашата, Туџар, Џобе ….

Бизнис вести - пред 1 ден

Ковачевски утре на средба со Села за францускиот предлог

Бизнис вести - пред 1 ден

МЗШВ: Распишани повеќе од седум јавни огласи – 13.785 хектари земјоделско земјиште ставено на располагање на земјоделците

Бизнис вести - пред 1 ден

НБ со натамошна поддршка за развојот на научната мисла: Одржана 43. сесија на Клубот на истражувачите

Бизнис вести - пред 1 ден

247 санкции за брзо возење

Бизнис вести - пред 1 ден

Продолжуваат консултациите за предлогот за тргање на бугарското вето за почеток на преговори со ЕУ

Бизнис вести - пред 1 ден

На ГП Табановце и Богородица се чека до 30 минути

Бизнис вести - пред 1 ден

СТОПАНСКАТА КОМОРА И УСАИД ЗАПОЧНУВААТ ЗАЕДНИЧКА СОРАБОТКА НА ПРОЕКТ ЗА ПОДДРШКА НА ПРИВАТНИОТ СЕКТОР ЗА РЕГИОНАЛНА ИНТЕГРАЦИЈА

Бизнис вести - пред 2 дена

Лукашенко му се закани на Западот во случај на напад врз Белорусија

Бизнис вести - пред 2 дена

Житото се жнее низ Овче Поле, откупната цена на лебното зрно се уште не е дефинирана

Бизнис вести - пред 2 дена

Германија од почетокот на годинава издаде дозволи за извоз на оружје во вредност од 4 милијарди евра

Бизнис вести - пред 2 дена

Венеција воведува влезници за еднодневните посетители од јануари 2023 година

Бизнис вести - пред 2 дена

Костадиновска-Стојчевска: Спомен куќата на Гоце Делчев во Битола континуирано се реставрира

Бизнис вести - пред 2 дена

Приведен криминалец од струмичко, пронајдени вредни археолошки предмети

Бизнис вести - пред 2 дена

Конкурс за Годишната награда за млади истражувачи на Народната банка за 2023 година

Бизнис вести - пред 2 дена

Голем успех за македонистиката – гарантирана нејзината заштита и самостојност на реномираниот ИНАЛКО во Франција

Бизнис вести - пред 2 дена

Зголемено индустриското производство

Бизнис вести - пред 3 дена

210 приведени криминалци на територија на Скопје во првите шест месеци од 2022

Бизнис вести - пред 3 дена

Намален бројот на работници во индустријата

Бизнис вести - пред 3 дена

Лани евидентирани 739 дивоградби

Бизнис вести - пред 3 дена

Извозот на жито од Украина расте и покрај руската инвазија

Бизнис вести - пред 3 дена

ССМ и денеска на протест пред Собранието

Бизнис вести - пред 3 дена

Десетти ден расправа за ребалансот на Буџетот на Комисијата за финансирање и буџет

Бизнис вести - пред 3 дена