Охрид Прес

Џо Бајден се откажа од претседателската кандидатура во САД

Охрид Прес - пред 2 часа

Министерот Николоски најави нови евтини авионски летови од охридскиот и скопскиот аеродром

Охрид Прес - пред 5 часа

30 години една љубов кон музиката: Фантастичен концерт на Ѓоко Танески на Антички

Охрид Прес - пред 7 часа

Од полицискиот Билтен: Лице затекнато со кокаин, во два случаи пронајдена марихуана…

Охрид Прес - пред 9 часа

Жители на струшки „Елен Камен“ бараат да се санира патот кој води до населбата

Охрид Прес - пред 9 часа

Serpent d’océan во Нант, Франција, се сеќавате ли на најдолгата охридска „Јагула“ на Сергеј Цингулоски?

Охрид Прес - пред 10 часа

Возете внимателно, сообраќајните гужви водат до чести незгоди, двата најпосетени викенди се пред нас (Фото)

Охрид Прес - пред 11 часа

Пожарите во Македонија во моментов на мапата на NASA FIRMS, еден и во околината на Охрид

Охрид Прес - пред 12 часа

Здравје: Како можеме сами да провериме дали ја имаме болеста наречена „тивок убиец“

Охрид Прес - пред 13 часа

Б92: Едно од најубавите езера за Србите е Охридското, со прифатливи цени и толку наликува на море

Охрид Прес - пред 13 часа

Охрид најубав: 21. јули 2024 година

Охрид Прес - пред 14 часа

Во недела на OhridPress: ТОП вести на неделата

Охрид Прес - пред 14 часа

Календар на МПЦ-ОА: Свети великомаченик Прокопиј

Охрид Прес - пред 15 часа

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, поголем интензитет на сообраќај на „Богородица“ и „Табановце“

Охрид Прес - пред 15 часа

УХМР: Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 33. степени

Охрид Прес - пред 15 часа

Сообраќајна незгода на улицата „Партизанска“, пред хотелот „Охридати Палас“

Охрид Прес - пред 1 ден

Приведена битолчанка кога извршила кражба во продажен објект во Охрид

Охрид Прес - пред 1 ден

Oхриѓанецот Леонид Тодороски освои бронзен медал на Светската математичка олимпијада во Англија

Охрид Прес - пред 1 ден

Лице од Непал се оддалечило од привременото престојувалиште во Охрид

Охрид Прес - пред 1 ден

Охридското сценарио продолжи во Скопје, МВР со апел граѓаните да не наседнуваат на измами со лажни сообраќајки

Охрид Прес - пред 1 ден

ОЈО Струга поднесе обвиненија за пет лица, во тепачка на деца се вклучиле и возрасни меѓу кои и државен правобранител

Охрид Прес - пред 1 ден

Отворена изложбата „Охрид 1900 година“ со фотографии од експедицијата на Н.П. Кондарков

Охрид Прес - пред 1 ден

Амбасадорот на Туркије, Фатих Улусој во прва официјална посета на Општина Охрид

Охрид Прес - пред 1 ден

Полицијата во два случаи пронајде марихуана кај лица од Охрид, Скопје и Житоше

Охрид Прес - пред 1 ден

Вечерната богослужба во манастирот „Св. Недела“ во Оровник преку објективот на Александар Менкиноски (Фото)

Охрид Прес - пред 1 ден

Beach Film Festival: Вечерва на бродот „Армада“ панел дискусија за неопходноста од филмска едукација во училишните програми

Охрид Прес - пред 1 ден

Оглас за вработување: „Форт кафе“ има потреба од шанкер

Охрид Прес - пред 1 ден

Вечерва круна на 30-годишната љубов кон музиката: „Најдоброто од Ѓоко Танески“ од 21:00 часот на Антички театар

Охрид Прес - пред 1 ден

Започна четвртото издание на Меѓународниот пливачки митинг „Ohrid OPEN“ (Фото)

Охрид Прес - пред 1 ден

Под сенката на чинарот, холандскиот писател А. ден Доолаард уживал во утринскиот ритуал – кафе-муабет со пријателот од Охрид, Абдураман Рахман

Охрид Прес - пред 1 ден

Охрид е СУПЕР… секој ден 20.07.2024 година Мало пристаниште – ОХРИД, Република МАКЕДОНИЈА

Охрид Прес - пред 1 ден

Охрид најубав: 20. јули 2024 година

Охрид Прес - пред 1 ден

Здравје: На диета сте, а бројките на вагата не се менуваат, каде е грешката?

Охрид Прес - пред 1 ден

Прастарото езеро се соочува со современи закани

Охрид Прес - пред 1 ден

Денеска ќе се одржи четвртото издание на Меѓународниот пливачки митинг „Ohrid OPEN“

Охрид Прес - пред 1 ден

Календар на МПЦ-ОА: Света Великомеченица Недела

Охрид Прес - пред 1 ден

УХМР: Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 32. степени, попладне услови за локален дожд

Охрид Прес - пред 1 ден

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, нема подолги задржувања на граничните премини

Охрид Прес - пред 1 ден

Злато за Македонија на Европската Олимпијада по физика, охриѓанката Емилија Николовска дел од тимот

Охрид Прес - пред 2 дена

Српската инфлуенсерка Виолета Јошиќ ги открива нејзините омилени локации за фотографирање во Охрид

Охрид Прес - пред 2 дена

Охридското Езеро наскоро ќе може да се обиколи по современи патишта од двете страни и во двете држави (Фото)

Охрид Прес - пред 2 дена

Бурно деноноќие во Охрид: Два случаи на агресивно однесување, пријава за четири лица поради „насилство“

Охрид Прес - пред 2 дена

„Заштити се од кражби“, едукативно-превентивни кампањи на подрачјето на СВР Охрид

Охрид Прес - пред 2 дена

Објавена програмата за 63. „Струшки вечери на поезијата“

Охрид Прес - пред 2 дена

Dj Славе Келешовски и Жељко Бебек, пријателство кое трае скоро половина век

Охрид Прес - пред 2 дена

Горан Маркоски е нов в.д. директор на Општа болница Охрид

Охрид Прес - пред 2 дена

ТАВ Македонија: Аеродромите во Охрид и Скопје не се засегнати од глобалниот проблем со „Crowdstrike“

Охрид Прес - пред 2 дена

Во првите шест месеци од годинава во Охрид се отвориле 152 нови фирми

Охрид Прес - пред 2 дена

ОХРИД во 12: Најновите вести од Охрид – петок 19.07.2024 година (Видео)

Охрид Прес - пред 2 дена

SUPER Fresh Music: Barbara Pravi – La Pieva

Охрид Прес - пред 2 дена

Пожарите во Македонија во моментов на мапата на NASA FIRMS

Охрид Прес - пред 2 дена

Ажурираниот Crowdstrike ги блокираше Windows уредите: Аеродроми, банки, болници и медиуми ширум светот соочени со сериозни проблеми

Охрид Прес - пред 2 дена

Охрид мора да е чист и без отпад: Во Хипер маркетот на „Тамаро“ поставена повратна вендинг машина за селектирање отпад

Охрид Прес - пред 2 дена

Охриѓанката Анастасија Мојсовска пред Олимпијадата во Париз: Неизмерно сум среќна што ја имам шансата да ги бранам боите на Македонија

Охрид Прес - пред 2 дена

Здравје: За ова овошје можеби не сте слушнале, но значително ги намалува триглицеридите и холестеролот

Охрид Прес - пред 2 дена

Се сеќавате ли?

Охрид Прес - пред 2 дена

Охрид најубав: 19. јули 2024 година

Охрид Прес - пред 2 дена

Вечерва и утре служби во храмот „Света Недела“ во Лакочереј

Охрид Прес - пред 2 дена

Балетската претстава „Барби“ ќе се игра вечерва за најмладите на сцената кај ТЦ „Амам“

Охрид Прес - пред 2 дена

Изложба „Охрид 1900 година“ со фотографии од експедицијата на Н.П. Кондарков

Охрид Прес - пред 2 дена

Календар на МПЦ-ОА: Преподобен Сисој Велики

Охрид Прес - пред 2 дена

УХМР: Во Охрид денес сончево и многу топло време со температура до 34. степени

Охрид Прес - пред 2 дена

АМСМ: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, нема подолги задржувања на граничните премини

Охрид Прес - пред 2 дена

Со славенички концерт во Охрид, Жељко Бебек одбележува 50 години кариера

Охрид Прес - пред 3 дена

Невремето урна гнездо на штркови во Горно Лакочереј, екипа на ЕВН го врати на старото место, заедно со младенчето (Фото/Видео)

Охрид Прес - пред 3 дена

„Мизар“ и „Хармосини“ – „Псалм 135“

Охрид Прес - пред 3 дена

Ново невреме, стари проблеми со водоводната и канализациона мрежа во стариот дел на градот (Фото/Видео)

Охрид Прес - пред 3 дена

Невреме го погоди Охрид (Фото/Видео)

Охрид Прес - пред 3 дена

Охриѓанецот Христијан Настески-Пајак има нова песна „Љуби ме“

Охрид Прес - пред 3 дена

Vincinni и Тамаро лето во Охрид: Уживаме во летото и се наградуваме (Фото/Видео)

Охрид Прес - пред 3 дена