Скопје Инфо

Професорка од реномирано средно училиште смета дека е нормално да биде силувана девојка ако оди поразголена - Новинарката Радовановиќ со поента

Скопје Инфо - пред 17 минути

Премиера на современиот балет „Сага“ на 6 и 7 октомври во Националната опера и Балет

Скопје Инфо - пред 21 минути

Културната извонредност, надеж, обновата и заедништвото - Столбови на програмата на Скопје 2028

Скопје Инфо - пред 41 минути

Жичницата од недела ќе работи до 18 часот

Скопје Инфо - пред 44 минути

Од полноќ поевтинува бензинот „евросупер БС-98“, цените на другите горива остануваат исти

Скопје Инфо - пред 1 час

Приведен криумчар: пронајдени лекови, цигари, казино картички, брендирана спортска облека без документација

Скопје Инфо - пред 1 час

Герасимовски: Проектот „Нега за стари лица во домашни услови“ има простор за уште 12 нови корисници

Скопје Инфо - пред 1 час

Сообраќајна несреќа кај Ѓорче Петров, сообраќајот се одвива отежнато

Скопје Инфо - пред 1 час

Фото: После 5 децении, извршена целосна реконструкција на скопското средно училиште „Марија Кири Склодовска”

Скопје Инфо - пред 1 час

Спасовски: Постигнавме намалување на криминалитетот за 29% и зголемување на откривачката функција околу шверцот со дрога за 33%

Скопје Инфо - пред 1 час

Се огласија од Агенцијата за храна и ветеринарство за „канцерогеното“ млеко

Скопје Инфо - пред 1 час

Еден скопски булевар утре без вода

Скопје Инфо - пред 1 час

Од недела зимско сметање на работното време на „Градски паркинг“

Скопје Инфо - пред 1 час

ФК Вардар: До кога спортот ќе биде во сенка на политиката, зошто Град Скопје се' уште не ја спроведува одлуката за 15 милиони денари помош за клубот!?

Скопје Инфо - пред 1 час

Полициска акција на скопскиот аеродром, уапсени девет турски државјани поради фалсификат британски визи

Скопје Инфо - пред 2 часа

Стефковски: После долги години Брњарци ќе добие водоводен систем во вредност од 7,8 милиони денари

Скопје Инфо - пред 2 часа

Заталкано зрно оштетило возило во Тетово

Скопје Инфо - пред 2 часа

Рашела Мизрахи ќе ја предводи анкетната комисија за случајот Онкологија

Скопје Инфо - пред 2 часа

Внукот на Али Ахмети и официјално стана директор на „Соравиа“ во Скопје

Скопје Инфо - пред 2 часа

Гостиварец ја истепал својата невенчана сопруга

Скопје Инфо - пред 2 часа

Шахистите на „Алкалоид“ петти во светот, сребрен медал за Недев на втората табла

Скопје Инфо - пред 2 часа

Демократскиот сојуз: Стоп за политичкиот пазар, Ковачевски да го повлече законот за амнестија

Скопје Инфо - пред 2 часа

Тренчевска: Родовото одговорно буџетирање е моја мисија

Скопје Инфо - пред 2 часа

Максим Димитриевски соопшти кога ќе стартува неговата партија

Скопје Инфо - пред 2 часа

Трипуновски: Во Македонија е увезено канцерогено млеко од Србија и пуштено во промет

Скопје Инфо - пред 3 часа

Расчистени 10 кривични дела, приведен крадец ги признал кражбите

Скопје Инфо - пред 3 часа

Расчистени 10 кривични дела, приведениот крадец ги признал кражбите

Скопје Инфо - пред 3 часа

Зголемен бројот на мечки во Македонија, особено во Маврово и Ростуше - Жителите бараат кризна состојба

Скопје Инфо - пред 3 часа

Зголемениот број на мечки проблем во Македонија, особено во Маврово и Ростуше - Жителите бараат кризна состојба

Скопје Инфо - пред 3 часа

Општина Аеродром доби благодарница за поддршката од фестивалот „Поточиња“

Скопје Инфо - пред 3 часа

Поради дефект дел од Ќерамидница без вода

Скопје Инфо - пред 3 часа

За еден месец за шест пати зголемен бројот на позитивни од Ковид - 19 во Македонија, се вклучува ли црвениот аларм?!

Скопје Инфо - пред 3 часа

Маврово и Ростуше бара да се прогласи кризна состојба поради зголеменото присуство на мечки

Скопје Инфо - пред 4 часа

Во Скопје одбележан денот на Бошњаците

Скопје Инфо - пред 4 часа

Фото: Се судрија автомобил и метларка, сообраќајот во овој дел од Скопје се одвива отежнато

Скопје Инфо - пред 4 часа

Платформата „Одговорност“ со повик: Пишете ни и приклучете се на протесот во понеделник!

Скопје Инфо - пред 4 часа

Викенд хороскоп: 29 септември – 1 октомври

Скопје Инфо - пред 5 часа

Најчевска до Груби: Зошто би била приоритетна пругата Скопје-Драч, за создавање голема Албанија?

Скопје Инфо - пред 5 часа

30-годишна жена претепана од нејзиниот сопруг во Скопје, се заканувал и со нож

Скопје Инфо - пред 5 часа

Имаме потенцијал, вели министерката Костадиновска-Стојчевска за Скопје - европска престолнина на културата

Скопје Инфо - пред 5 часа

ЦУК: Вчера имаше 26 пожари, утрово активен само еден

Скопје Инфо - пред 5 часа

И во октомври ќе имаме летни температури - ова е деталната временска прогноза

Скопје Инфо - пред 6 часа

Премиера на претставата „Фирма“ го отвора фестивалот РУТА во Драмски

Скопје Инфо - пред 6 часа

Украл паркирано возило со клучот на бравата: кривична за 17-годишник од Тетово

Скопје Инфо - пред 6 часа

Малолетник бил малтретиран од неговите баба и тетка, го терале да питачи

Скопје Инфо - пред 7 часа

Денеска сончево, за попладне најавен дожд во делови од земјава

Скопје Инфо - пред 7 часа

Дел од Карпош без струја, вода ќе нема во Гази Баба

Скопје Инфо - пред 7 часа

Полна Месечина на 29 октомври: Што ги очекува хороскопските знаци?

Скопје Инфо - пред 18 часа

Полна Месечина: Што ги очекува хороскопските знаци?

Скопје Инфо - пред 19 часа

Здрави масти кои помагаат во намалување на симптомите на депресија

Скопје Инфо - пред 19 часа

Спектакал од светски размери - Над 11.000 лица се пријавиле да трчаат на Скопскиот маратон во недела!

Скопје Инфо - пред 22 часа

Стефковски: Гази Баба со директна финансиска поддршка за ФК Вардар

Скопје Инфо - пред 22 часа

Видео: „Ајде сега бидете еден од најхрабрите, трепнете со едно око, зошто молчите?“ - ВМРО-ДПМНЕ ја блокира седницата и бара оставка од Маричиќ

Скопје Инфо - пред 22 часа

Тренчевска: Со септемвриската плата давателите на услуги во социјалната заштита добиваат усогласени плати и зголемување за 10 отсто

Скопје Инфо - пред 22 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска припаѓа на криминалниот склоп СДС – ДУИ – Левица

Скопје Инфо - пред 22 часа

Маричиќ со порака до Стојаноска: Не сум ти испраќал бакнежи и намигнувања, денес ти беше најголемиот срам во Парламентот

Скопје Инфо - пред 22 часа

Милишоски не остана должен на Маричиќ: Ти си неизживеан вицепремиер, умислен „мачомен“ и бесрамник

Скопје Инфо - пред 22 часа

Време е за најслаткиот настан годинава - „Денови на медот“ во Скопје до недела

Скопје Инфо - пред 23 часа

Функционери нема да бидат опфатени со Законот за амнестија, порача Лога

Скопје Инфо - пред 23 часа

Видео: Маричиќ во „љубовен поход“ среде Собрание - Испраќал бакнежи и намигнувања кон Дафина Стојаноска, таа му возврати дека е „лигав“

Скопје Инфо - пред 23 часа

Од полноќ нови цени на бензините

Скопје Инфо - пред 23 часа

ВО РИТАМОТ НА НЕЗАБОРАВНИТЕ ИСКУСТВА: HEINEKEN СЛАВИ 150 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ СО 150 ДИЏЕИ НА DESTINATION GOOD TIMES

Скопје Инфо - пред 23 часа

Царинските давачки за зеленчук и овошје се намалуваат на 10%

Скопје Инфо - пред 1 ден

Постои опасност некои кругови во Бугарија да се обидат за ги злоупотребат бугарските пасоши, вели министерот Османи

Скопје Инфо - пред 1 ден

Бебе родено со 900 грама на ГАК сега си заминува дома со два килограма

Скопје Инфо - пред 1 ден

Арсовска: Доста ги манипулирвате скопјани, мостот „Беласица“ е целосно безбеден

Скопје Инфо - пред 1 ден

Министерство за култура подава рака на Град Скопје, Универална сала повторно ќе биде вратена на скопјани

Скопје Инфо - пред 1 ден

27-годишно момче од Македонија загина во САД, семејството бара помош

Скопје Инфо - пред 1 ден

Груби по средбата со Викерс: Наши приоритети се железничката пруга Скопје – Драч, Клиничкиот центар и целосна дигитализација

Скопје Инфо - пред 1 ден

Македонски Телеком донираше T Tablet за дваесет семејства во социјален ризик

Скопје Инфо - пред 1 ден