Весник

„Народот страда, има болка во душата“: Од 19 часот нов протест пред Владата

Весник - ново

Претседателот на Европскиот совет денеска во Скопје

Весник - ново

БАЈДЕН ШОКИРАН ПО ПУКАЊЕТО ВО ЧИКАГО: „Нема да се откажам од борбата…“

Весник - пред 8 часа

(ФОТО) ЕМОТИВНА ФОТОГРАФИЈА од денешниот протест – солзи и болка за Македонија

Весник - пред 8 часа

Николоски: Доколку Владата го прифати договорот Македонија нема да почне преговори со ЕУ, туку Ковачевски и Османи одат во Брисел на сликање

Весник - пред 8 часа

НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ НА НАУЧНИЦИТЕ: Се создава пилула која ќе им овозможи на луѓето да живеат подолго од 200 години!

Весник - пред 8 часа

ДА РАСЧИСТИМЕ: Тие треба да се спремаат за згаснување на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ не е имотот, не е сметката, ВМРО е кодот на македонскиот народ (ВИДЕО)

Весник - пред 9 часа

Николоски: Уште во 2018та година информирав дека Османи има договор со министерот за надворешни работи на Албанија Бушати, Македонија да забави со реформи за Албанија да ги започне преговорите

Весник - пред 9 часа

Николоски: Владата требаше да си даде оставка, три дена по ред доаѓа народ и бара оставка

Весник - пред 9 часа

Николоски: Уставни измени нема да дозволиме!

Весник - пред 9 часа

ИЛИЈА: Ова не е политика, ова е наш изблик пред обидот како од 19 век

Весник - пред 9 часа

СИТУАЦИЈАТА ИЗЛЕЗЕ ОД КОНТРОЛА: Италија воведува ВОНРЕДНА СОСТОЈБА?! И не, НЕ Е ПОРАДИ КОРОНА

Весник - пред 9 часа

Европската унија ќе воспостави платформа за обнова на Украина

Весник - пред 9 часа

Милевски за францускиот предлог: Доколку утре се бара одлука, ние ќе бидеме против

Весник - пред 9 часа

Францускиот предлог претставен пред Стратешкиот совет на МНР

Весник - пред 9 часа

Нема начин да се наметне решение по кое било прашање од историјата, убедува Маричиќ

Весник - пред 9 часа

Извршен одбор на СДСМ: Последниот европски предлог е добра основа за европските интеграции и почеток на преговори за полноправно членство

Весник - пред 9 часа

(ВО ЖИВО) Николоски гостин во „ЗАСПИЈ АКО МОЖЕШ“ на Алфа ТВ

Весник - пред 9 часа

Граѓаните да ЗНААТ КОИ СЕ ЧЕКОРИТЕ: Македонија нема да почне преговори ако се прифати бугарскиот ултиматум (ВИДЕО)

Весник - пред 9 часа

Се намалува бројот на пабови во Англија и Велс

Весник - пред 10 часа

Адеми за протестот: Треба да се воздржиме од насилство

Весник - пред 10 часа

Солза Грчева им се обрати на полицајците: „Тргнете се! Кого браните вие?!“ (ВИДЕО)

Весник - пред 10 часа

СДСМ го осуди вечерашниот протест

Весник - пред 10 часа

Милевски: Ако утре се гласа, ќе гласаме против нека тераат без нас ако нешто ветиле

Весник - пред 10 часа

Мисајловски до Адеми за фуснотата за македонскиот јазик: Зошто Албанија нема таков услов за старт на преговорите?

Весник - пред 11 часа

Фотогалерија од денешниот протест „Ултиматум – Не благодарам“

Весник - пред 11 часа

Николоски заедно со македонскиот народ пред Влада: Доста е, оставка!

Весник - пред 11 часа

Вонредна состојба во Охајо поради демонстрации против полицијата

Весник - пред 11 часа

ДРВО ПАДНА врз автомобили во Тафталиџе

Весник - пред 11 часа

Ладна, топла, од фрижидер…? Еве каква вода треба да се пие по најголемите жештини

Весник - пред 11 часа

Мисајловски: Овој протест е граѓански, народот е изневерен – Македонија не може да го прифати ова!

Весник - пред 11 часа

СКАНДАЛ НА ПРВАТА ДАМА во Хрватска: Побарала од директорката на нејзиниот син две четворки преку ноќ да му станат ПЕТКИ! И тоа 7 дена по завршувањето на годината

Весник - пред 11 часа

(ВО ЖИВО) ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ ПРОТЕСТИРААТ ПРЕД ВЛАДАТА И СОБРАНИЕТО ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ!

Весник - пред 11 часа

(ВО ЖИВО) Граѓаните протестираат и пред Собранието

Весник - пред 11 часа

Стојаноска: Власта вели дека од ЕУ кажуваат дека предлогот е добар, но не слуша што вели македонскиот народ

Весник - пред 12 часа

Експлозија на гас во Англија; Пожар зафатил 20 стана, има жртви ВИДЕО

Весник - пред 12 часа

Најмалку шест лица загинаа во пукање на парада за 4 јули во Чикаго

Весник - пред 12 часа

(ФОТО) ДЕВОЈКА БАКНА ПОЛИЦИСКИ ШТИТ: Заедно да ја спасиме државата, не се плашете

Весник - пред 12 часа

Цвеќе за полицијата, „Пи*чка ви матер за Владата“

Весник - пред 12 часа

Демонстрантите се упатија кон Собранието

Весник - пред 12 часа

(ВО ЖИВО) Дел од граѓаните влегоа во дворот на Владата

Весник - пред 12 часа

Пет загинати и 16 ранети во инцидент на прославата на 4 Јули во Чикаго

Весник - пред 12 часа

(ВО ЖИВО) ДЕМОНСТРАНТИТЕ БАРААТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ВЛАДАТА!

Весник - пред 12 часа

Тензично пред Влада – граѓаните ја пробија заштитната ограда, бараат ОСТАВКА!

Весник - пред 12 часа

Трајанов: Да се направат напори да не биде дел од преговарачката рамка се што е наметнато од бугарска страна

Весник - пред 12 часа

ВРИЕ народ пред Влада (ФОТО)

Весник - пред 12 часа

(ФОТО) По клубот на Бугарите, Ламбе го запали и францускиот предлог: Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка!

Весник - пред 12 часа

Србија: Повеќе од 1.000 новозаразени

Весник - пред 12 часа

(ФОТО) И ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ НА ДЕНЕШНИОТ ПРОТЕСТ: Гордо ја испеа химната на Македонија!

Весник - пред 12 часа

Ако мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка порача Ламбе и ГО ЗАПАЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Весник - пред 13 часа

Девојка од Флорида преживеала напад од ајкула, ќе мора да и ја ампутираат ногата

Весник - пред 13 часа

(ВИДЕО) Техно-журка во црква во Дојран

Весник - пред 13 часа

Ламбе го отвори денешниот протест со МАКЕДОНСКАТА ХИМНА

Весник - пред 13 часа

Стојаноска: Власта вели дека од ЕУ кажуваат дека предлогот е добар, но не слуша што вели македонскиот народ

Весник - пред 13 часа

ТАЖНА ВЕСТ: Почина д-р Кирил Доревски

Весник - пред 13 часа

После Мајли Сајрус и Ким Кардашијан како ЛЕПА БРЕНА

Весник - пред 13 часа

“АЈКУЛАТА НЕ Е ВИНОВНА, А ЈА УБИЈА“ Србинка која е во Египет се огласила на социјалните мрежи: Еве што се случило

Весник - пред 13 часа

САД: Убиството на новинарот Ширен Абу Аклех е ненамерно и резултат на трагични околности

Весник - пред 13 часа

(ВО ЖИВО) ТРЕТ ДЕН НАРОДОТ НА НОЗЕ ПРОТИВ ПОНИЖУВАЧКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА МАКЕДОНИЈА!

Весник - пред 13 часа

ВО ЖИВО: Протест пред Влада „Ултиматум – Не благодарам“

Весник - пред 13 часа

Ниедна болка не може да се спореди со загубата на дете: НАЈГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА на Силвестер Сталоне

Весник - пред 13 часа

Лидерите на ДОМ, ДС и ЛДП на средба со Пендаровски за францускиот предлог

Весник - пред 13 часа

Ковачевски „бега“ од новинарски прашања, полесно е преку соопштение

Весник - пред 13 часа

Првото што ќе го забележите на сликата открива какви сте во врска: Проверете дали сте тешки за освојување и што сакате во љубовта

Весник - пред 14 часа

Велика Британија воведува нови санкции кон Белорусија

Весник - пред 14 часа

„Уловен“ ловецот на загрзоени видови – пронајден застерлан покрај својот автомобил

Весник - пред 14 часа

Зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце и Богородица, еве колку време се чека

Весник - пред 14 часа

ПУКАЊЕ на парадата по повоф 4 јули во САД: Се стравува дека има мртви

Весник - пред 14 часа

Овие денови во ЈУЛИ се НАЈСРЕЌНИ: За секој знак ќе има и пари, и љубов, и …

Весник - пред 14 часа

Општина Дебар со АПЕЛ заради зголемувањето на бројот на заразени со Ковид-19

Весник - пред 14 часа