365.mk

Џонсон ги повика земјите од НАТО да ги зголемат трошоците за одбрана на 2,5 отсто од БДП

365.mk - пред 4 часа

Османи: Доколку го прифатиме овој француски предлог, прашање на денови е кога земјава ќе ги започне преговорите со ЕУ

365.mk - пред 4 часа

Бала: Првата меѓувладина конференција ЕУ-Албанија ќе се одржи следната недела

365.mk - пред 4 часа

Рама: Браќа Македонци и Албанци, прифатете го францускиот предлог

365.mk - пред 6 часа

САСА по вторпат годинава ги зголеми платите на сите свои вработени

365.mk - пред 6 часа

Од 2 јули старт на втората сезона на „Клан“ ексклузивно на Суперстар ТВ

365.mk - пред 6 часа

Пендаровски за модификуваниот француски предлог: Нашите пријатели ни сугерираат „да не ја повториме грешката со Грција“ од 2008 година, како да била наша

365.mk - пред 7 часа

МИА: „НЕ“-то на премиерот Ковачевски даде резултат, новиот француски ги зема предвид нашите позиции и барања

365.mk - пред 7 часа

ЕУ: На маса е финален компромис кој треба да биде прифатен од двете страни

365.mk - пред 8 часа

Мишел: Имаме решение за старт на преговорите со Северна Македонија, сега е време да се каже „да“

365.mk - пред 8 часа

Најдовме компромисно решение за Северна Македонија и Бугарија – соопшти Макрон, од Владата потврдија дека ќе следи „широк консултативен процес“

365.mk - пред 8 часа

Ковачевски: Не се прифатливи идеи коишто не прават јасна заштита на македонскиот јазик и идентитет

365.mk - пред 1 ден

Зеленски од членките на НАТО побара поголема финансиска и помош во оружје

365.mk - пред 1 ден

Ковачевски: Не треба да има предвремени избори, Владата се грижи за националните интереси и за достоинството на граѓаните

365.mk - пред 1 ден

Бислимоски: За 98.8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7.4 отсто

365.mk - пред 1 ден

Камбовски: Затворите се претворени во училишта за криминал

365.mk - пред 1 ден

НАТО: Зголемување на силите за брза реакција од 40.000 на 300.000 војници на источното крило, поддршка за Украина сѐ додека е неопходна

365.mk - пред 1 ден

Од Франција нема информации за нова предлог-рамка, Софија и Скопје молчат

365.mk - пред 1 ден

Џонсон: Путин да беше жена, немаше да ја нападне Украина

365.mk - пред 1 ден

Џафери „не го оправдува“ однесувањето на Арбер Адеми, но „немили настани не би се случувале ако пратениците си седат на место“

365.mk - пред 1 ден

Кацарска: Рамно на чудо е да очекуваме некаков договор помеѓу Скопје и Софија за францускиот предлог, но одлуката е на политичките актери

365.mk - пред 1 ден

Столтенберг: Русија е директна закана за безбедноста на членките на НАТО

365.mk - пред 1 ден

Шолц најавува: Германија ќе ја има најголемата конвенционална европска војска во НАТО

365.mk - пред 2 дена

Столтенберг: НАТО ќе ѝ помогне на Украина со сеопфатен пакет помош за самоодбрана од руската бруталност

365.mk - пред 2 дена

UNODC: Албанија е седма по производство на канабис во светот

365.mk - пред 2 дена

Лавров: Колку повеќе оружје Западот ѝ испраќа на Украина, толку подолго конфликтот ќе трае

365.mk - пред 2 дена

Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената на гасот

365.mk - пред 2 дена

Саливан: САД ќе најават нов долгорочен ангажман во Европа

365.mk - пред 2 дена

„Брако“ обезбедува обучен и квалификуван кадар подготвен за работните процеси

365.mk - пред 2 дена

ДУИ најостро го осудува „насилството што го извршија пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и АА“, уверува дека Собранието „ќе продолжи да функционира во прозападен евро-американски дух“

365.mk - пред 3 дена

Бектеши до Милошоски: Антонио, твоето време одамна помина, за личност каква што си ти воопшто не би требало да има место на политичката сцена

365.mk - пред 3 дена

ФАЦ: Наместо отстранување на ветото, маневрот во Софија повеќе делува како некакво бугарско-француско лукавство

365.mk - пред 3 дена

Димитров: Најитно е потребна гласна реафирмација на македонските позиции и дома и надвор

365.mk - пред 3 дена

СДСМ за инцидентот со Адеми: ВМРО-ДПМНЕ создава тензии во Собранието за да не одговара за криминалот, главен иницијатор е Милошоски

365.mk - пред 3 дена

Видео од друг агол: Удирајќи го Милошоски Адеми си ја исече раката, па продолжи со конфронтација

365.mk - пред 3 дена

Скандалозно видео од Собранието: Арбер Адеми крши и удира пратеници со што му дојде при рака (ВИДЕО)

365.mk - пред 3 дена

Борел бара ЕУ да се се откаже од принципот на едногласност

365.mk - пред 3 дена

Илир Кула: „Со Македонија сите се мајтапат, ја направивме салата… Имаат ли тие граѓани таму некакви права?“

365.mk - пред 3 дена

Вархеји: Нема веќе пречки за Северна Македонија, Бугарија го прифати решението

365.mk - пред 3 дена

Ципрас: ЕУ подобро да не дава ветувања што не може да ги исполни

365.mk - пред 3 дена

„Употребата на придавката за граѓаните на Северна Македонија е ненамерна грешка“, му рекле на Бујар Османи од Кабинетот на Макрон

365.mk - пред 3 дена

„Оксфам“ бара данок за оние кои остварија екстра профити од ковид пандемијата, за надминување на кризата со храна

365.mk - пред 3 дена

Речиси 60 отсто од Бугарите сметаат дека „францускиот предлог“ не ги зема предвид интересите на Бугарија

365.mk - пред 3 дена

Совет на амбасадори: Историските прашања, јазикот и билатералниот протокол не смеат да бидат дел од преговарачката рамка

365.mk - пред 3 дена

Софија ја префрла топката во Скопје: Сега имате избор за својата иднина

365.mk - пред 3 дена

Рама разговарал со Борисов за решавање на прашањето на „бугарското малцинство“ во Албанија

365.mk - пред 6 дена

Македонскиот дипломатски синдикат се оградува од Османи

365.mk - пред 6 дена

Макрон го поздрави гласањето во Собранието на Бугарија, им се заблагодари и на „Северномакедонците“

365.mk - пред 6 дена

Рама и Мета го поздравија „укинувањето на ветото“, воодушевени од Бојко Борисов и „пријателска Бугарија“

365.mk - пред 6 дена

Неделен извештај за измерени средно-дневни вредности на емисии од главните емисиони точки во Цементарница УСЈЕ (17.06.2022 – 23.06.2022)

365.mk - пред 6 дена

Сега чекаме нов предлог од Франција, но нема да има компромис со државните и интересите на граѓаните – велат Османи и Маричиќ

365.mk - пред 6 дена

Петков: Бугарскиот парламент донесе историска одлука, „сега на Владата на РСМ е да каже дали сака во ЕУ“

365.mk - пред 6 дена

Бугарското Собрание го одобри францускиот предлог, но постави и услови

365.mk - пред 6 дена

Рама ѝ одговори на Софија, повторно во свој стил: Пријатели, смирете се!

365.mk - пред 6 дена

Официјален Париз: Следните денови ќе бидат одлучувачки за отворање на преговорите со Северна Македонија

365.mk - пред 6 дена

Бугарија му се налути на албанскиот премиер Рама, остра реакција од бугарското МНР

365.mk - пред 6 дена

Фуере: Разбирачката на Вархеји за „бугарските грижи“ тотално нема логика, треба да се засрами и да поднесе оставка

365.mk - пред 6 дена

Османи: Резолуцијата на бугарскиот Парламент долгорочно ќе го блокира европскиот процес

365.mk - пред 6 дена

Макрон не се откажува од договор за преговарачка рамка, ќе работел со „Северномакедонците“

365.mk - пред 6 дена

Рама: „Приказната со Бугарија е срамота… велат дека Путин е болен, ама и оваа куќа овде не изгледа здраво“

365.mk - пред 7 дена

Ковачевски од Брисел: Бараме почит за лингвистичкиот, етничкиот, културниот и историскиот идентитет на мојот народ

365.mk - пред 7 дена

Ковачевски од Брисел: Францускиот предлог во ваква форма е неприфатлив за мене, за Владата, за претседателот, за граѓаните

365.mk - пред 7 дена

Рама: Навикнати сме на оваа шарада

365.mk - пред 7 дена

Трајанов побара вето на преговарачката рамка и оставки од Османи и Маричиќ, повикува и на протести за францускиот предлог

365.mk - пред 7 дена

Москва до Фон дер Лајен: Лидерите на ЕУ треба да ги „оладат главите“, од нивните одлуки страдаат граѓаните

365.mk - пред 7 дена

Шолц бара да се сменат правилата на гласање во ЕУ

365.mk - пред 7 дена

Арестович: Одлучувачки момент во битката за Северодонецк и Лисичанск, битката достигна „страшен врв“

365.mk - пред 7 дена

Македонските историчари од Комисијата ги демантираат бугарските медиуми: Никогаш не сме усогласувала предлог текстови да стојат на споменици

365.mk - пред 7 дена

Захарова: За смената на Петков одговорни се и Бетмен и жена-мачка

365.mk - пред 7 дена

Петков: Имаме историски момент за заштита на сите наши бугарски интереси, работи за кои сме сонувале

365.mk - пред 7 дена