Мкд.мк

Барса со гол на Френки де Јонг во самиот финиш дојде до три бода (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 5 часа

Досадно дерби на Сан Сиро, Милан и Јувентус одиграа реми без голови

Мкд.мк - пред 5 часа

Во зградата на „Жито Битола“ ќе се догаснува огнот цела ноќ, велат од Општината

Мкд.мк - пред 5 часа

Пожарот во „Жито Битола“ е локализиран, нема повредени, ќе се дежура цела ноќ

Мкд.мк - пред 7 часа

Ако ни го украдат помнењето - Раде Сиљан

Мкд.мк - пред 8 часа

20 лица починаа, тројца биле вакцинирани, уште 1.424 случаи на ковид-19

Мкд.мк - пред 8 часа

Објавена поетската книга „Антарес“ на Матеј Фенер

Мкд.мк - пред 8 часа

Едно блескаво полувреме на Рома доволно за победа над Емполи (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 8 часа

И пожарникари во изолација заради ковид повикани да го гасат огнот во „Жито Битола“

Мкд.мк - пред 8 часа

Коњановски: Двајцата работници од погонот излегле, повикавме уште пожарникари на помош

Мкд.мк - пред 8 часа

Достоинство: Недостоинството на државата кон бранителите (1)

Мкд.мк - пред 9 часа

Челси третпат во еден месец го победува Тотнем (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 9 часа

СВР Битола: Засега немаме информации дека има повредени во пожарот

Мкд.мк - пред 9 часа

Селата со Македонци во Голо Брдо три дена без струја завеани со снег

Мкд.мк - пред 9 часа

Ескалираше масовниот протест против ковид мерките во Брисел (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 9 часа

Здружение на вработени во секторот игри на среќа: Казината и автомат клубовите имаат лиценци за работа 7 дена

Мкд.мк - пред 10 часа

Пожар во „Жито Битола“ во индустрискиот дел од градот

Мкд.мк - пред 10 часа

Елче беше на чекор до сензација, Реал Мадрид се спаси од пораз во судиското продолжение (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 10 часа

Кикс на Арсенал, Ливерпул победи кај Кристал Палас (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 11 часа

Елмас со важна улога во победата на Наполи над Салернитана (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 11 часа

Кривични пријави за вршење јавен превоз без лиценца поднесе кичевската полиција

Мкд.мк - пред 11 часа

Полициски радар „фати“ возење со 215 километри на час

Мкд.мк - пред 11 часа

Командантот на германската морнарица поднесе оставка поради изјави за Украина (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 12 часа

Лангер: Аки Рахимовски планирал да патува за Скопје

Мкд.мк - пред 13 часа

ВМРО-ДПМНЕ:Неспособната власт уби 8 илјади луѓе, а сега Пецаков им е виновен

Мкд.мк - пред 14 часа

Надал лесно до четвртфиналето, Шаповалов го исфрли Зверев

Мкд.мк - пред 14 часа

Нов Зеланд поради 9 случаи на омикрон ги заостри мерките, премиерката ја откажа свадбата

Мкд.мк - пред 14 часа

Ковачевски: Одлично е кога за работа во недела се дава зголемена дневница

Мкд.мк - пред 14 часа

Силјановска Давкова: Односот на Бугарија кон Македонија е како на судија кон обвинет

Мкд.мк - пред 14 часа

Кузеска: Градоначалникот Пецаков треба да одговара за свесно ширење на коронавирусот

Мкд.мк - пред 15 часа

Прегазил 17-годишник и избегал

Мкд.мк - пред 15 часа

На неколку места при претреси на возила и лица пронајдена дрога

Мкд.мк - пред 15 часа

Шефот на Фајзер: Годишно вакцинирање против ковид-19 би било подобро од повеќе почести бустери

Мкд.мк - пред 16 часа

Велика Британија предупредува дека Русија планира да постави проруски лидер во Украина

Мкд.мк - пред 16 часа

Негативен ПЦР-тест останува задолжителен за влез во Грција

Мкд.мк - пред 16 часа

Во кафеана во Миравци невакцинирани гости, вработените без маски

Мкд.мк - пред 17 часа

Пекинг поради девет нови случаи нареди тестирање на два милиони луѓе

Мкд.мк - пред 17 часа

Училиштата му пркосат на Џонсон во однос на релаксацијата на ковид мерките

Мкд.мк - пред 17 часа

Нов АСНОМ: По Преспанскиот договор се роди нова нација - северномакедонци

Мкд.мк - пред 17 часа

САД во септември ќе го слават македонското наследство зашто е огромен придонесот за нивното општество

Мкд.мк - пред 17 часа

17 пијани возачи „фатени“ во Тетово, 15 во Струмица, 11 во Битола...

Мкд.мк - пред 18 часа

Берлускони: Се откажувам од кандидатурата за претседател на Италија

Мкд.мк - пред 18 часа

19 лица возеле без возачка дозвола, 19 биле пијани, седум возила биле неисправни

Мкд.мк - пред 19 часа

Волшебни убавини на Македонија

Мкд.мк - пред 19 часа

Утре ќе се минира на патната делница од Кичево кон Охрид

Мкд.мк - пред 19 часа

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе достави предлог за укинување на „пржинска“ Влада

Мкд.мк - пред 19 часа

Дневници за работа во недела мора да се исплатат, бараме поредовна контрола, велат од ССМ

Мкд.мк - пред 20 часа

СДСМ: Сите кои работат денеска, во недела, добиваат повисока дневница

Мкд.мк - пред 20 часа

Во пикот сме со омикрон и делта соевите на ковид-19, расте бројот на смртни случаи

Мкд.мк - пред 20 часа

Минусни температури утрово, денот ќе биде сончев и студен

Мкд.мк - пред 20 часа

Седум лица истовремено имале и ковид-19 и грип, расте бројот на болни од грип

Мкд.мк - пред 1 ден

Патријархот Вартоломеј му ја честита на Ковачевски премиерската функција

Мкд.мк - пред 1 ден

Ангелов: 21 година по нападот на УЧК во Теарце, нерешени проблемите на бранителите

Мкд.мк - пред 1 ден

Саутемптон ја прекина серијата на Сити, само бод за „граѓаните“ на „Сент Мерис“ (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 1 ден

Уште 21 лице ја загуби битката за живот, 1.913 новозаразени со ковид-19, 243 лица повторно заразени

Мкд.мк - пред 1 ден

Венеција одигра храбро, Интер дури во 90. минута стигна до победа (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 1 ден

Се вози со 200 километри на час, 90 казни на автопатот Велес - Скопје - Куманово

Мкд.мк - пред 1 ден

Фридрих Мерц е избран за нов претседател на ЦДУ

Мкд.мк - пред 1 ден

Oхридскиот градоначалник се гушкаше на Водици, а ковид - тестот бил позитивен

Мкд.мк - пред 1 ден

Макрон и понатаму голем фаворит на претседателските избори

Мкд.мк - пред 1 ден

Мојс никако да победи на Олд Трафорд, Рашфорд во последните секунди донесе славје за Јунајтед (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 1 ден

Погребана девојката од Радовиш, момчето што ја прегази е во притвор

Мкд.мк - пред 1 ден

За влез во Косово задолжителни три дози вакцина, или две заедно со негативен ПЦР-тест

Мкд.мк - пред 1 ден

Чави откри каква е ситуацијата на Ансу Фати

Мкд.мк - пред 1 ден

Трансплантирано срце од починато лице, во тек трансплантација и на бубрезите

Мкд.мк - пред 1 ден

Победа на Астон Вила и инцидент на Гудисон, еден навивачи е приведен (ВИДЕО)

Мкд.мк - пред 1 ден

Притвор за жителот на Порој кај кого беа најдени оружје и муниција

Мкд.мк - пред 1 ден

Софија ги формира работните групи за соработка со Скопје

Мкд.мк - пред 1 ден

Николовски потпиша 900 договори за закуп на државно земјоделско земјиште

Мкд.мк - пред 1 ден

ДС: Со ВМРО-ДПМНЕ ќе расчистиме на суд за лагите за „Градски паркинг“

Мкд.мк - пред 1 ден